DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İle Görüştü

Büro Memur-Sen, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri hakkında görüştü.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’yla görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, görüşmede kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Fahri Kasırga’ya iletti.

Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için mücadele ettiklerini belirten Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini vurguladı. Özellikle Adalet Bakanlığı çalışanlarının yaşadığı sorunlar üzerinde duran Vecdi Yanbaz, “Adalet Bakanlığı’nda zabıt katibi, mübaşir, kaloriferci, hizmetli, şoför, emanet memuru, infaz koruma memuru, veznedar, şef, icra memuru, pedagog, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, icra ve yazı işleri müdürü, idari işler müdürü, bilgi işlem memuru ve teknik personel kadrolarında 110 binin üzerinde kamu görevlisi çalışıyor. Bu kamu görevlileri bakanlığın bel kemiğidir. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte adalet personeli yoğun mesai yaparak gece gündüz demeden çalışıyor. Bakanlıkta hiçbir personel arasında ayrımcılık yapılmamalıdır. Adalet çalışanlarının tümünün özlük haklarında iyileştirme yapılmalıdır” dedi.

Yanbaz, geçmişte Başsavcı, Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Adalet Bakanı ve Başbakanlık Müsteşarlığı görevlerinde bulunan Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın kamu görevlerinin sorunlarını yakından bildiğini ve sorunların çözümü için sorumluluk alacağı inancını taşıdıklarını kaydetti.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, Büro Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Büro Memur-Sen’i yakından takip ettiğini belirten Fahri Kasırga, yapılan çalışmalarda başarılar diledi. Kasırga, Büro Memur-Sen’in taleplerini doğrultusunda kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü için üzerine düşeni yapacağını açıkladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans