DUYURULAR
Büro Memur-Sen, ÇSGB Müsteşarı İle Görüştü

Büro Memur-Sen, ÇSGB Müsteşarı İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Müsteşarı Ahmet Erdem’le görüşerek kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba ve Feyim Bingöl, Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel ile birlikte ÇSGB Müsteşarı Ahmet Erdem’le görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, İşkur ve SGK’da çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Müsteşar Ahmet Erdem’e iletti.

Sorun ve taleplerin yer aldığı dosyayı Müsteşar Erdem’e veren Genel Başkan Yanbaz, “İşkur’da çalışan iş ve meslek danışmanları her 5 senede bir sertifikalarını yenilemek için üniversitelere 350 TL ödemek zorunda kalıyorlar.  İş ve meslek danışmanlarının büyük bir bölümü kadroya geçti. Yönetmelikte yapılacak bir değişiklikle, iş ve meslek danışmanlarının sertifika ücreti ödemesinin önüne geçilmelidir. İşkur’daki il müdürü ve şube müdürü kadrolarına farklı kurumlardan atama yapılmaktadır. Yapılan bu yanlış uygulama kurumdaki çalışma barışını zedelemekte, personelin moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Kurumun mevzuatını ve işlevini bilen şef, uzman, şube müdürü ve il müdür yardımcılarının atanması daha uygun olacaktır. İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili de iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı kadrosu tahsis edilmelidir” dedi.

SGK’nın ülkedeki tüm vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Vecdi Yanbaz, hizmet ağı çok geniş olan kurumdaki personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi. SGK personelinin alanında uzman kişiler olduğuna vurgu yapan Yanbaz, “Ülkemizin bel kemiği olan, beşikten mezara tüm vatandaşlarımızın yakından ilgili olduğu SGK’daki kamu görevlilerimiz, alanlarında yetişmiş ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Mevzuatı çok geniş olan kurumda yıllardır aynı alanda, aynı konu üzerinde çalışan kamu görevlileri var.  Kurumda uzmanlaşmaya gidilmelidir. Bunun için Sosyal Güvenlik Uzmanlığı kadrosu tahsis edilerek personelin bu kadroya geçirilmesi için gerekli çalışma yapılmalıdır” diye konuştu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğu ifade eden ÇSGB Müsteşarı Erdem, kamu görevlilerinin çalışma şartlarını iyileştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın verdiği dosyayı inceleyen Müsteşar Ahmet Erdem, sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için ilgili birimlerle görüşeceğini kaydetti. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans