DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ÇANAKKALE ŞUBESİNİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

BÜRO MEMUR-SEN ÇANAKKALE ŞUBESİNİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI


Büro Memur-Sen çanakkale Şubesi’nin Birinci Olağan Genel Kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Diğer sendikaların devri kapandı. Tüm kurumlarda çalışanlar artık Büro Memur-Sen’i tercih ediyor. çünkü yetkili olduğumuz kurumlarda elde ettiğimiz başarılarla Büro Memur-Sen farkını ortaya koyduk. 2013 yılı için de hedeflerimizi koyduk ve çalışmalarımıza başladık” dedi.

Büro Memur-Sen çanakkale Şubesi’nin birinci olağan genel kurulu Kepez Uygulama Oteli’nde yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Bursa Şube Başkanı Eyüp Akbulut, Bilecik Temsilcisi Mustafa Akış, Kırklareli Temsilcisi Özgür Palabıyık, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, kurum yÖneticileri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi yaparken divan üyeliklerine Eyüp Akbulut ve Mustafa Akış seçildi.

Genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yusuf Yazgan, çanakkale Şubesi’nin başarılı çalışmaları sonucu Kırklareli ile birleşerek kurulduğunu belirtti. çanakkale’ de olduğu gibi tüm Türkiye’de Büro Memur-Sen’e Önemli katılımın olduğunu kaydeden Genel Başkan Yusuf Yazgan, düzenli büyüme ve elde edilen kazanımlar sayesinde bu yıl yetkili sendika olduklarını hatırlattı. Artık diğer sendikaların devrinin kapandığına dikkat çeken Yusuf Yazgan, “Şimdiye kadar yetkili olan sendika Büro Bankacılık Hizmet Kolu çalışanları için hiçbir kazanım elde edemedi. Bu başarısızlıklarını bu yıl ilk defa yapılan toplu sÖzleşme masasında da başarısızlıkları ortaya çıktı. Bunu gÖren kamu çalışanları bu sendikanın devrini kapadı. Tüm kurumlarda çalışanların artık Büro Memur-Sen’i tercih ediyor. çünkü yetkili olduğumuz kurumlarda elde ettiğimiz başarılarla Büro Memur-Sen farkını ortaya koyduk. Sendika olarak şimdiye kadar birçok kazanıma imza attık. 2013 yılı için de hedeflerimizi koyduk ve çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki süreçte toplu sÖzleşme masasına biz oturacağız. Masada, hizmet kolumuzdaki memurlar için Önemli kazanımlar elde etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

çanakkale Şube Başkanı İbrahim Yerli ise yeni yÖnetimle birlikte hız kesmeden çalışmalara devam edeceklerini vurguladı. İbrahim Yerli, “Memur arkadaşlarımızın haklarını savunmak için elimizden geleni yapacağız. Karşılıklı gÖrüş alış verişiyle bütün sorunları çÖzeceğiz. ‘İnsanı yaştaki Devlet yaşasın’ Her şey kamu çalışanları için” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde çanakkale Şubesinin yeni yÖnetimi şu isimlerden oluştu:İbrahim Yerli
Özgür Palabıyık
Aykut Kuzey
Mümin Bagatır
Mehmet Demirtaş
Fahri Uçak
İsa Memiç

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans