DUYURULAR
Büro Memur-Sen Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Dağıttı

Büro Memur-Sen Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Dağıttı


Tacettin Dergâhı önünde düzenlenen programda konuşan Genel Başkan Metin Yılancı “Birlik ve Beraberliğimizin Simgesi Çanakkale Zaferidir. 18 Mart 1915, birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden milletimizin canları pahasına mücadele ederek, eşsiz bir kahramanlık destanını yazdıkları tarihtir” dedi.

Programa Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bilal Oktay Çiçeklitaş, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, şube başkanları, şube yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Birlik ve Beraberliğimizin Simgesi Çanakkale Zaferidir.

Genel Başkan Yılancı “Çanakkale, ebedi kardeşliğimizi anlatan muhteşem bir destandır. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe kenetlenmenin açık bir sembolü olan zafer, ecdadımızın iman ve azminin bir ifadesidir.  Bu zaferde ecdadımız ayrıca, cephede bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini tüm dünyaya örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Şehit ve gazilerimiz olmasaydı bu vatan olmazdı. Onların cesareti, korkusuzluğu, canını hiçe sayması, sayesinde; ülkemiz zalimlere ve düşmanlarına karşı dimdik ayakta durmaktadır.

Bu vatana kem gözle bakanlar şunu çok iyi bilir.  Bu vatan şehit ve gazi kanlarıyla alınmıştır. Vatan için, din için, bayrak için, ezan için bu aziz millet can vermekten çekinmez. Üzerimize yedi düvelde gelse, en korkunç ordularda saldırsa, kimse bu vatanı, bul milleti esarete sürükleyemez” şeklinde konuştu.

Gidip de gelmeyeceğini bildiği halde, düşmana karşı göğsünü siper edenler, yeni nesillere rehber ve ilham kaynağı olmuştur ifadesini kullanan Yılancı şunları söyledi. “Çanakkale’de ‘Bedrin Aslanları’ misali omuz omuza vuruşanlar Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Arnavutlar, Lazlardan başkası değildir. İşte bugün de Çanakkale'yi ölümsüzleştiren bu ruha ihtiyaç vardır. Bizi “Büyük Türkiye” idealine taşıyacak olan bu ruhtur. Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümünde milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu dünyaya gösteren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Yapılan açıklamalar sonrası Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcıları tüm şehitler için vatandaşlara lokma dağıtarak aziz şehitlerimizi bir kez daha andılar.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans