DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

BÜRO MEMUR-SEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Muğla Şubesi kurularak ilk kongresi yapıldı. Kongrede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Sendikamız şimdiye kadar yetkili olmamasına rağmen etkili sendikacılık yaparak çalışanların sÖzcüsü oldu. Bu yıl yetkiyi alarak kazanımlarımızı daha da arttıracağız” dedi.

Büro Memur-Sen Muğla Şubesi tek başına şube oldu ve ilk kongresini Muğla İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yaptı. Coşkuyla yapılan kongrenin Divan Başkanlığına Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Sebahattin Akkır seçilirken, divan üyelerini Büro Memur-Sen Aydın Şube Başkanı Belkıs Başer ile Büro Memur-Sen Denizli Şube Başkanı Doğan çetin yaptı.
 
Kongreye, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Memur-Sen İl Başkanı Hasan Demirtaş, belediye başkanları, sendika başkanları, çok sayıda davetli ve Büro Memur-Sen üyeleri katıldı.

üYE SAYISI ARTMAYA DEVAM EDECEK
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Muğla Şubesinin Kurucu Başkanı Bekir Turhan, 2010 yılı Mart ayında gÖreve gelerek başlattıkları çalışmalar sonucunda Muğla ilinde üye sayısını 500’e yaklaştırdıklarını sÖyledi. Bir fidanı büyütmenin, ona bakmanın, ondan meyve almanın dikmekten daha zor olduğunu belirten Bekir Turhan, “Bizim için Büro Memur-Sen Muğla Şubesi bugün bir fidandır, sizlerin desteği ile şubemizi nasıl kurduysak, yine sizlerin desteği ile inşallah meyve alacağız. Yapacağımız çalışmalar ile üye sayımızı daha da arttıracağız, büyümeye devam edeceğiz” dedi. Kamu çalışanlarının Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’in ilkeli ve etkili sendikacılık anlayışı sayesinde Özellikle torba yasa ile birçok kazanımlar elde ettiğini kaydeden Bekir Turhan, en büyük kazanımın ise memura toplu sÖzleşme hakkının verilmesi olduğunu vurguladı. 

ETKİLİ SENDİKACILIK YAPARAK çALIŞANLARIN SÖZCüSü OLDUK
2001 yılında sendika kanunun çıkmasıyla birlikte sendikalaşma hareketine başladıklarını aktaran Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan ise, Büro Memur-Sen olarak Türkiye’yi karış karış dolaşarak kamu çalışanlarının sorunlarını dinlediklerini ifade etti. Büro Memur-Sen’in her zaman kamu çalışanlarının yanında olduğunu ve onların hakkı için mücadele ettiğinin altını çizen Yusuf Yazgan, “Şimdiye kadar yetkili sendika olmamamıza rağmen etkili sendikacılık yaparak çalışanların sÖzcüsü olduk. Her platformda kamu çalışanlarının hakkını aradık. Bizim etkili sendikacılığımız kamu çalışanlarının takdirini kazandı ve yetkili sendika olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yetkili sendika olduğumuzda kazanımlarımız daha da artacak” diye konuştu.

TOPLUMA YÖNELİK HİZMETLERİN YüRüTüLMESİNDE SENDİKALARA BüYüK GÖREV DüŞüYOR
Ak Parti Muğla Milletvekili Özden de yaptığı konuşmada, topluma yÖnelik hizmetlerin eksiksiz ve aksaksız olarak yürütülmesinde sendikalara büyük gÖrev düştüğünü sÖyledi. ‘Nerede devlet, nerede millet’ demenin yerine her kesimin sivil toplum Örgütleri aracılığıyla kendilerini ifade etmelerinin demokrasi açısından Önemli olduğuna işaret eden Özden, “Muğla’da sendika şubesi kurmak kolay değil. Bu anlamda Büro Memur-Sen Muğla Şubemizi kutluyorum. Büro Memur-Sen Muğla Şubesisinin ilimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Demirtaş ise sÖzleşmeli personeli kadroya alma sÖzü verdiklerini ve bu sÖzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde şube yÖnetimi şu isimlerden oluştu:
 
 YÖNETİM KURULU                         KURUMU

Bekir Turhan                                      Muğla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
Haluk Murat Aslan                            Muğla Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü
Ahmet Tayfun Kutun                         Muğla Gelir İdaresi Başkanlığı
Hüsamettin Kadem                          Muğla Adliyesi
Sıdıka Behlül                                     Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Serkan Tütüniçer                              Muğla İş Kurumu İl Müdürlüğü
Emrullah Karpuz                               Fethiye Vergi Dairesi 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans