DUYURULAR
Büro Memur-Sen Bursa İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Bursa İl Divan Toplantısı Yapıldı


Bursa İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, referandumda sendika olarak ülkenin refahı ve gelişiminde daha iyi bir sürece geçiş için ‘Evet’ diyeceklerini belirterek, “Ancak bu memurlarımızın hakkı ve hukukunun savunulmasında her şeye 'evet' diyeceğimiz anlamına da gelmiyor” dedi.

Büro Memur-Sen Bursa İl Divan Toplantısı yapıldı. BUSKİ Sosyal Tesisleri’nde yapılan il divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Bursa Şube Başkanı Fatih Hafızoğlu, şube yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada kimliklerin yenileriyle değiştirilmesi sürecinde nüfus çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Genel Başkan Vecdi Yanbaz, "Son günlerde yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan nüfus çalışanlarının, hafta içi ve hafta sonu dinlenmeksizin çalıştırılmasını genel yetkili sendika olarak kabul etmemiz mümkün değil. 104 saat mesai yaptırıp 50 saat fazla çalışma ücreti ödenmesini hiçbir vicdan, akıl kabul etmez" dedi.

Referandum sürecini değerlendiren Genel Başkan Yanbaz, sendika olarak ülkenin geleceğini ilgilendiren referandumda "evet" oyu vereceklerini belirtti. Yanbaz, "Söz konusu Türkiye olur da, Büro Memur-Sen olarak biz olmaz mıyız? Aziz milletimiz ve kamu görevlileri olur da, biz olmaz mıyız? Güçlü Türkiye için, istikrar için, emek için, ekmek için, kamu görevlileri için, Ömer Halisdemir için, kahraman polis şehidimiz Fethi Sekin için 'Evet' diyoruz" diye konuştu.

Daha güçlü ve gelişmiş bir ülke arzuladıklarını aktaran Yanbaz, "Ben parlamenter sistemle bu güne kadar gelişmiş bir ülke olduğunu ne gördüm ne de duydum. Tabii ki kendi içimizde cumhuriyetimizden, demokrasimizden, milletimizin iradesinden asla vazgeçmeyeceğimiz aşikardır. Ancak bu iradenin yansımasında ülkenin milleti ile kucaklaşabilecek bir sisteme ihtiyaç olduğu da bir gerçektir. Geldiğimiz noktada istiklali getirecek, istikbali daha da iyileştirecek bir değişime bizim itiraz etmemiz mümkün değildir. Biz memurların hakları ve kendi sendikal mücadeleleri için birçok tavrı ortaya koyabiliriz. Ülkenin refahı ve gelişiminde daha iyi bir sürece geçiş için 'evet' diyeceğiz. Referandumda ülkenin geleceği ve daha iyi yönetileceği sisteme her zaman 'evet' diyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak bu memurlarımızın hakkı ve hukukunun savunulmasında her şeye 'evet' diyeceğimiz anlamına da gelmiyor” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Bursa Şube Başkanı Fatih Hafızoğlu olmak üzere, şube yönetim kurulu üyeleri ve eski şube başkanı Eyyüp Akbulut'a teşekkür etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans