DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Bakan Yardımcısı Boynukalın ile Görüştü

Büro Memur-Sen, Bakan Yardımcısı Boynukalın ile Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ile görüşerek kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba ve Feyim Bingöl, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’ı ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz, bakanlık ve bakanlığa bağlı kurumlarda görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin bulunduğu dosyayı Bakan Yardımcısı Boynukalın’a iletti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerine yapılan atamalarda bakanlık çalışanlarına öncelik tanınması gerektiğinin altını çizen Yanbaz, “İlçe müdürlüklerine bakanlığı tanıyan, liyakat ve ehliyet sahibi kişiler atanmalıdır. Bu şekilde bakanlık çalışanlarının moral ve motivasyonu arttırılmalıdır. Kurumu bilen personelin ilçe müdürlüklerine atanması bakanlığı daha ileri noktalara taşıyacaktır” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİNİN MALİ VE ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Gençlik ve Spor Bakanlığa ve bakanlığa bağlı kurumlarda görevde yükselme sınavının açılması gerektiğini belirten Yanbaz, sınavın en kısa sürede açılmasını istedi. Yanbaz, uzman erbaşlıktan bakanlığa geçerek bekçi, bakıcı olarak Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlilerinin Genel İdare Hizmetler sınıfına geçirilmesini talep etti. Yanbaz, kurum bünyesinde görev yapan Antrenörlerin yaşadığı sıkıntıların giderilmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için “Antrenörlerin Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi”nde gerekli iyileştirmelerin yapılması gerektiğini söyledi. Yanbaz, “Sözleşmeli personelin özlük hakları konusunda iyileştirme yapılarak yaşanan problemlerin giderilmesi, gerekli şartları taşıyan personele Bilgisayar İşletmenliği kadrosu verilmesi gerekiyor. Araştırmacı kadrosuna atanan personelin de maddi anlamda yaşadığı sıkıntılar giderilmelidir” şeklinde konuştu.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın, kamu görevlilerinin en iyi şartlarda görev yapması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Boynukalın, “İlçe müdürlüklerine yapılan atamalarda ehliyet ve liyakati ön planda tutuyoruz. Şartları taşyan personelimizi ilçe müdürü olarak atayacağız. Görevde yükselme sınavının açılması ve uzman erbaşlıktan kurumumuza geçen personelin memur kadrolarına geçirilmesi için gerekeni yapacağız” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans