DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ANKARA 10 NOLU ŞUBENİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

BÜRO MEMUR-SEN ANKARA 10 NOLU ŞUBENİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI


Büro Memur-Sen, yeni kurulan şubelerin kongrelerini birer birer yapıyor. Büro Memur-Sen Ankara 10 Nolu Şubenin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Memur-Sen Konfederasyonu Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yapılan genel kurula, genel merkez yönetim kurul üyeleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi yaparken divan üyeliklerine Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Mahsun Yıldız ve Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özc

Büro Memur-Sen, yeni kurulan şubelerin kongrelerini birer birer yapıyor. Büro Memur-Sen Ankara 10 Nolu Şubenin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Memur-Sen Konfederasyonu Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yapılan genel kurula, genel merkez yönetim kurul üyeleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi yaparken divan üyeliklerine Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Mahsun Yıldız ve Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan seçildi.

Genel Kurulda konuşan Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Büro Memur-Senin genel yetkili sendika olarak her zaman kamu çalışanlarının yanında olduğunu söyledi. Amaçlarının sadece kamu çalışanlarına hizmet etmek ve onlar için kazanım sağlamak olduğunu belirten Murat Sipahi, "Bireysel değil üyelerimizin, kamu çalışanlarının tamamını kapsayan çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımız sonucunda birçok kazanıma imza attık. Katıldığımız KİK toplantılarında ve açtığımız davalarla çalışanların hakkını arıyoruz" dedi.

Kurulacak toplu sözleşme masasına genel yetkili sendika olarak oturacaklarını vurgulayan Sipahi, "Önceden yapılan görüşmelere hükümet dediğini yaptırmaya çalışıyordu. Masadan kaldığı zaman ise bütün haklar gidiyordu. Toplu sözleşme sürecinde ise masaya hükümet yetkilileri ile konfederasyonlar ve yetkili sendikalar katılıyor. Önümüzdeki süreçte kurulacak toplu sözleşme masasına Büro Hizmet Kolunda yetkili olarak biz oturacağız. Önceki toplu sözleşme sürecinde yetkili olan malum sendika gibi 3 tane kazanımla masadan kalkmayacağız. Çünkü oluşturduğumuz ARGE kurulumuz ile her kurum için ayrı çalışma yapıyoruz. Toplu sözleşme masasında hizmet kolumuzdaki çalışanların hakkını sonuna kadar savunacağız ve çok sayıda kazanım elde edeceğiz" diye konuştu.


Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel ise, şu anda yaklaşık 500 olan üye sayılarının önümüzdeki süreçte iki katına taşıyacaklarını ifade etti. Hüseyin Yüksel, "üye sayımız arttıkça gücümüz artacak, bu gücün karşısında hiç kimse kayıtsız kalmayacak. Taleplerimiz daha fazla dikkate alınacaktır. Bu güne kadar görev aldığımız şubelerde çok farklı kurumlar yer almakta ve her kurumda kendine özel sorunlar bulunmaktaydı. Yeni kurulan şubemizle sadece çalışma bakanlığı ve bakanlığa bağlı kurumlardan oluşmuştur. Bu şekilde çalışanların sorunlarıyla yakından ilgilenme şansını yakaladık. Sorunların çözümü için genel merkezimizin desteği için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından giden seçimde Büro Memur-Sen Ankara 10 Nolu Şubenin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Hüseyin Yüksel
Sami Paydar
Ali Yılmaz
Abdullah Çiğdem
Hasan Hüseyin Ulusoy
Abdullah Can
Furkan Cura

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans