DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN AİLESİ İFTAR AÇTI

BÜRO MEMUR-SEN AİLESİ İFTAR AÇTI


Büro Memur-Sen Samsun Şubesi Yönetim Kurulunun düzenlediği iftar yemeği, Samsun Büyükşehir Anakent Sosyal Tesislerinde,

Büro Memur-Sen Samsun Şubesi Yönetim Kurulunun düzenlediği iftar yemeği, Samsun Büyükşehir Anakent Sosyal Tesislerinde, Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Seven, Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Amasya Büro Memur-Sen Şube Başkanı Yusuf Uludağ, Ordu Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gündoğdu, Samsun Bem Bir-Sen Şube Başkanı Nurettin Sever, Yönetim Kurulu üyesi Savaş Gayretli, Memur-Sen Komisyon Başkanları, İlçe Başkanları, İşyeri Temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, memurlar, Sendika üyeleri ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Bin Kişinin üzerindeki katılımla başlayan iftar programını Yönetim Kurulu Üyesi Osman Çırak sundu.Yönetim Kurulu Üyeleri Gülcan Çavuşoğlu, Hacı ŞAHİN, Ali Özbek, Kazım Akkuş nezaretinde katılımcıların karşılandığı program, Kenan Akçay'ın kuran okumasıyla devam etti. Duanın ardından gelen telgraflar ve mesajlar okundu ve  protokol konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Karabiber, "Memurlarımızın haklarını aramak için toplu sözleşme masasına sizlerin verdiği yetki ile oturduk. Elde ettiğimiz kazanınlar ile, İnşallah bu bayram iki bayramı birden yaşayacağız. Çalışanlarımızın hakkını en iyi şekilde koruyacağımızdan emin olunuz. Hak arama mücadelesinin yanında sosyal ve kültürel sendikacılık faaliyetlerimiz artarak devam etmektedir. Bu sene iftar programımıza üyelerimizi ve çalışan tüm memurlarımızı eş ve çocukları ile davet ettik, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Maden, katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Büro Memur-Sen ailesinin hızla büyüyerek üye sayılarının 48 binin üzerine çıktığı kaydeden Maden, "Bunun sonucunda iki senedir yetkili sendika olduk. Büro Memur-Seni yetkili sendika yapan siz üyelere tercihinizden dolayı teşekkür ediyorum. Emin olunuz ki hakların aranması noktasında Genel Merkezimiz her türlü çalışma ve faaliyetleri yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Toplu sözleşme masasından iyi kazanımlar ve sizlere müjdeler vermek istiyoruz. Hükümet 100 bin sözleşmeliye kadro verdi bu Memur-Sen in bir kazanımıdır. Ancak yetersiz kaldı. Özelleştirmeden Kamu kurumlarına geçen veya 4/C adı altında çalıştırılan personele kadro verilmedi. Bu bir haksızlık ve çalışanlar arasında eşitsizlik sayılıyor. 4/C kadrosunda çalışan tüm personelde kadronun bir an önce verilmesini talep ediyoruz. Sözleşme masasında sizlerin verdiği yetki ile ve izlerin taleplerinin toplandığı çalıştanlar sonucunda, üyelerin talep ve istekleri öncelik sırasına göre hükümete iletiyoruz. Sendikalı üye ile sendikasız üye arasında fark olsun istiyoruz, taleplerimiz ve sizleri için kazanımlarımız artarak devam edecektir. Samsun Şube yönetimini bu mübarek günde sizleri buraya davet ederek gerçekleştirdikleri iftar programı için sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ise "Memur-Seni yurdumuzda ve dünyada meydana gelen olumsuzluklar karşısındaki sivil toplumu olarak dik duruşundan dolayı kutluyorum. Ülkemizde memurların haklarının savunulmasını en büyük ve yetkili sendika olan Memur-Sen Hak arama noktasındaki çalışmalarını görmemezlikten gelmek mümkün değildir. Memur-Senin yetkili sendika olarak hükümetle 1 Ağustosta oturduğu toplu sözleşme masasından birçok kazanım elde edeceğini, bun kazanımların memurlarımızın menfaatine olacağının görüş ve kanaati içerisindeyim" şeklinde konuştu. Mısır'da yapılan darbeye başta ABD olmak üzere AB ülkelerinin de sessiz kaldığının altını çizen Demir sözlerini "Yapılan katliama da sessiz kalıyorlar. Batının demokrasi ve insan hakları anlayışı budur. Bizleri daha çok üzen, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi sözde Müslüman ülkelerin akan Müslüman kanına sessiz kalmaları ve hatta desteklemeleridir. Mısır'da masum sivillerin akan kanı, sessiz kalanların eline bulaşmıştır. Sessiz kalanlar bu vahşetin ortağıdır" şeklinde sürdürdü.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans