DUYURULAR
Büro Memur-Sen Adıyaman İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Adıyaman İl Divan Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Adıyaman’daki kamu görevlileriyle buluştu. Kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinleyen Genel Başkan Yardımcıları, daha sonra sendikal çalışmaların değerlendirildiği il divan toplantısına katıldı.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Nihat Tunç ve Mustafa Mengütaycı, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ildeki kurumları ziyaret etti. Kurumlarda görev yapan kamu görevlileriyle bir araya gelen genel başkan yardımcıları, kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinledi. Genel Başkan Yardımcıları, not aldıkları sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Genel Başkan Yardımcıları kurum ziyaretlerinin ardından Adıyaman il divan toplantısına katıldı. Divan toplantısına, Genel Başkan Yardımcılarının yanı sıra Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Malatya Şube Başkanı Fehim Bingöl, Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile kurum temsilcileri katıldı.

SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için mücadele verdiğini söyledi. Kimseyi ötekileştirmeden sendikacılık yaptıklarını vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Bizim amacımız kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olmasıdır. Diğer sendikalar birbirleri üzerinden sendikacılık yaparken bizler hak, adalet, özgürlük diyoruz. Verdiğimiz hak mücadelesinin karşılığını toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak aldık. Tabi ki, tüm kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşuncaya kadar durmadan mücadelemize devam edeceğiz. Çalışmalarımız, kazanımlarımız kamu görevlilerimiz tarafından takdirle karşılanıyor. Şu anda sendika olarak 60 bin üyeyi aştık.  Allah’ın izniyle, teşkilatlarımızın başarılı çalışmalarıyla sendika olarak 100 bin hedefimizi, Memur-Sen olarak bir milyon hedefimizi tutturacağız” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN HİZMETKARIYIZ

Büro Memur-Sen’in Türkiye’nin her yerinde teşkilatlandığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ise, “Geçmişe dönüp baktığımızda sendikamızın sadece belirli illerde teşkilatlandığını görüyoruz. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan çalışan yürekli insanlar sayesinde bu gün sendikamız ülkemizin dört bir yanında teşkilatlandı. Hatta yurtdışında da teşkilatlandı. Şubelerimiz sayesinde sendikamızın bayrağı zirvede dalgalanıyor. Teşkilatlanma, kamu görevlilerimizin sorunlarına yerinde müdahale etme adına çok önemli. Şubelerimiz, kurumları teker teker gezerek kamu görevlilerimizin sorunlarını yerinde dinliyor, sorunlara çözüme üretmeye çalışıyor. Tüm teşkilatlarımız kamu görevlilerimizin hizmetkarıdır. Memur-Sen olarak iş güvencisi kırmızıçizgimizdir. Tabii ki 657'nin iş güvencesine dokunmadan bir şeyler yapabilmenin çalışmasını veriyoruz” diye konuştu.

SORUMLU SENDİKACILIK YAPIYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı ise kardeşlik kimliği üzerinden sendikacılık yaptıklarını vurguladı. Mengütaycı, “Diğer sendikalar bu ülkede sorunlu sendikacılık yaparken, Büro Memur-Sen sorumlu sendikacılık yapmıştır. Çünkü bizi biz yapan ilkeler, kavramlar ve hassasiyetlerimiz vardı. Samimiyet, azim, istişare, feraset, basiret, ilkesel duruş, adalet, şefkat ve merhamet, haktan yana olmak, mazlumdan yana durmak bizim sendikacılığımızın en önemli hassasiyetleri, kavramları ve ilkeleridir. Biz bu ilkeler bu kavramlar doğrultusunda şahsi çıkarlarımızı öncelemeden toplumun çıkarlarını ön plana almak suretiyle sorumlu sendikacılık yapıyoruz. Başarılı olmamızın altında ki ilk sebep bu, diğer sebepler ise diğer sendikaların etnik kimlik üzerinden sendikacılık yaparken biz Büro Memur-Sen olarak dolayısıyla Memur-Sen olarak kardeşlik kimliği üzerinden sendikacılık yapıyoruz. Biz diğer sendikalar tehdit sendikacılığı yaparken bizler teklif sendikacılığı yapıyor, kamu çalışanlarına kazandırdığımız gibi ülkemiz insanlarına hatta dünya insanlarına da kazanım sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ
Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin de ildeki sendika çalışmalarından bahsetti. Kadir özşahin, “1996 yılında Adıyaman’da bir elin parmak sayısını geçmeyen erdemli dava adamı ile başlattığımız ve kurucuları arasında bulunduğum Büro Memur-Sen’deki sendikal mücadelemize sizlerin destek ve katkıları ile devam etmekteyiz. Sendikamız genelde çalışanlarımızın hak ve özgürlükleri için mücadele verirken, yerelde de birtakım etkinliklere ve sosyal faaliyetlerin altına imza atmaktadır. İlimizde sorunların çözümü için ve sendikamızın bir adım daha ileriye gitmesi için elimizi değil bütün bedenimizi taşın altına koymuş durumdayız. Dileğimiz ve arzumuz, başta Genel Başkanımız olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımızın öncelikle bu teşkilatın birlik ve beraberliğini sağlamak için elinden ne geliyorsa yapmalıdırlar. Teşkilat mensuplarımızın sorunlarını çözme noktasında canla başla çalıştıklarına inanıyoruz. Ancak buda yetmez. Türkiye olarak önümüzde dört yıl gibi uzun bir istikrar dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. Bu istikrar dönemini Büro Memur-Sen içinde kazanımlara dönüştürülmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz, Tunç ve Mengütaycı, il divan toplantısının ardından Kahta ilçesine geçti. Genel Başkan Yardımcıları, ilçe temsilciler toplantısına katıldı. Toplantıda ilçedeki kamu görevlilerinin sorunları ve çözüm yolları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Başkan Yardımcıları, Adıyaman’daki temaslarının ardından Şanlıurfa’da Şube Başkanı Fethi Akbulut ve şube yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmede ildeki çalışmalar değerlendirildi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans