DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Adalet Çalışanlarının Sorunlarını Bakan İpek’e İletti

Büro Memur-Sen, Adalet Çalışanlarının Sorunlarını Bakan İpek’e İletti


Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Kenan İpek ile görüştü. Bakanlık çalışanlarının sorunlarını Bakan İpek’e ileten Büro Memur-Sen, sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı’dan oluşan heyet Adalet Bakanı Kenan İpek'i makamında ziyaret etti.

Görüşmede kamu çalışanlarının sorunları Bakan İpek'e iletildi. Ziyarette konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Memur-Sen'in sorumlu sendikacılık anlayışı ile hareket ettiğini, özelde bütün kamu çalışanlarının, genelde ise dünya mazlumlarının sesi ve savunucusu olduğunu ifade etti.

FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ TABANA YAYILMALI

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş ise bakanlık çalışanlarının sorunlarına değindi. Sendika olarak 3’üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine katıldıklarını hatırlatan Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, Adalet Bakanlığı’ndaki fazla mesai ücreti ödenmesi oranının yüzde 10’dan yüzde 20’ye çıkartıldığını kaydetti. fazla mesai ücretlerinin ödenmesiyle ilgili yönetmeliğin toplu sözleşme kararına uygun hale getirilerek en kısa zamanda yeniden düzenlemesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Hadi Erdoğmuş, fazla mesai ücretlerinin tabana yayılması gerektiğinin altını çizdi.

Erdoğmuş, zabıt katiplerinin kadro derecelerinin 3’üncü dereceye kadar yükseltilmesi konusunda da toplu sözleşmede mutabakata varıldığını belirtti. Erdoğmuş, bu konunun en kısa sürede hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

ADALET ÇALIŞANLARINA HAK ETTİĞİ ÜCRET VERİLMELİ

Erdoğmuş, ülke genelindeki adliyelerdeki kamu görevlilerinin iş yoğunluğu nedeniyle mesai mevhumu gözetmeden çalıştığına dikkat çekti. Yoğunluk nedeniyle adliye çalışanlarının kendinden ve ailesinden fedakarlık gösterdiğini vurgulayan Erdoğmuş, “Ülkemiz adaletinin bel kemiği olan adliye çalışanları maalesef hak ettiği ücreti alamıyor. Yoğunluk nedeniyle gecesini gündüzüne katan adliye çalışanlarının ücreti arttırılmalıdır. Adalet çalışanlarına hak ettikleri ücret verilerek adalet sağlanmalıdır” dedi.  

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GEREKEN YAPILACAK

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Adalet Bakanı Kenan İpek, personelin en iyi haklara sahip olması için gerekenin yapılacağını söyledi. Bakan Kenan İpek, fazla mesai ücretlerinin bakanlık çalışanlarının hakkı olduğunu, fazla mesai ücreti yönetmeliğinin toplu sözleşme kararına uygun olarak revize edileceğini kaydetti. İpek, adalet çalışanlarının ücretlerinde iyileştirme yapılması için de ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans