DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İle Görüştü

Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştü. Yanbaz, “Ülkemizde adaletin sağlanması için gece gündüz demeden ter döken kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir” dedi. Bakan Gül ise, “Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen’in taleplerine duyarsız kalamayız. Kamu görevlilerinin hakları için gerekli çalışmaları yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, adliyelerdeki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Turan Çetinkaya eşlik ederken, Adalet Bakanlığı personelden sorumlu Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner de görüşmede hazır bulundu. 

Kurum İdari Kurulu, Kamu Personeli Danışma Kurulu ve Toplu Sözleşme toplantılarında ele alınan talepleri görüşmede yeniden gündeme getiren Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Adliye çalışanları için önem arz eden adalet hizmet sınıfının oluşturulması, mübaşirlerin yardımcı hizmetler sınıfından genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelisi, uzman kâtiplik statüsünün getirilmesi, adliye çalışanlarının tümüne ek gelir getirecek döner sermaye sisteminin oluşturulması, bazı memurların 5’inci dereceden daha yukarı bir kadroya atanabilmesinin sağlanması, icra kâtiplerinin tazminat oranlarının zabıt kâtiplerinin seviyesine getirilmesi, müdürlerin ek göstergelerinin arttırılması, adalet hizmet sınıfı tazminatı alamayan unvanlardaki personelin adalet hizmetleri tazminatından faydalandırılması, eş durumu tayinlerinde kriterlerin yeniden ele alınarak aile bütünlüğünün sağlanması gerekmektedir.” dedi.

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise şunları söyledi: “Kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi için Maliye Bakanlığı ile görüşeceğiz. Zabıt kâtiplerimizin derece durumunu tekrar gözden geçireceğiz. Bakanlık ve adliyelerde çalışan tüm unvanlardaki kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını iyileştirmek için gerekli çabayı gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz.” 

 

MİLLİYET: http://www.milliyet.com.tr/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-ankara-yerelhaber-2480922/

İHA: http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-gorustu-ankara-1884960/

HABERLER .COM: https://www.haberler.com/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-10371341-haberi/

SON DAKİKA: https://www.sondakika.com/haber/haber-buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-10371341/

BEYAZ GAZETE: http://beyazgazete.com/haber/2017/12/21/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-gorustu-4239704.html

MYNET: http://yurthaber.mynet.com/ankara-haberleri/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-gorustu-3817589

MY MEMUR: http://www.mymemur.com.tr/oku-92461h.htm

HABERTEK: http://www.habertek.com/buro-memur-sen-baskani-adalet-bakani-gul-ile-gorustu-334921

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans