DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN  8 NOLU ŞUBE’NİN YETKİDE İSTİKRAR HAYKIRIŞI

BÜRO MEMUR-SEN 8 NOLU ŞUBE’NİN YETKİDE İSTİKRAR HAYKIRIŞI


Büro Memur-Sen 8 Nolu Maliye Şubesi’nin Hazırlamış Olduğu “Yetkide İstikrar” Ana Temalı Geleneksel İftar Yemeği Buluşması Büyük İlgi Gördü.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekilimiz Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcılarımız Metin Yılancı, Bekir Turhan, Turan Çetinkaya, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, Büro Memur-Sen Ankara Şube Başkanları, Büro Memur-Sen Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sendika Üyeleri Katıldı.

Buluşma Büro Memur-Sen 8 Nolu Maliye Şube Başkanı İlhami Yücel’in selamlama konuşması ile başladı.

Buluşma da konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen; "Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, her dönem ve her zeminde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduk, bu yolda sorumluluk almaktan kaçınmadık" diyen Esen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Her kurumda her kuruluşta varız. Türkiye`nin en ücra noktalarına kadar örgütlüyüz. Dünyanın neresinde inleyen bir yürek varsa oraya insanlık taşıyoruz. Kazanımların mimarı, sosyal devrimlerin öncüsü, mazlumların hamisi ve Büyük Türkiye idealinin sözcüsü olarak kamu görevlilerinin, milletimizin, Türkiye`nin ve mazlumların konfederasyonu olduk. Yaratılışta eşitiz anlayışıyla tüm insanlığa hizmet ederek insanlığın konfederasyonu olduk." dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz; 2018 yılında da Yetki’nin Büro Memur-Sen’de olduğunu hatırlatarak, Yetki’yi yoğun çalışmalar sonucu hak edilmiş bir kazanım olarak gördüğünü söyledi. Çalışmalarının hız kaybetmeden devam edeceğini dile getiren Vecdi Yanbaz konuşmasına şöyle devam etti:

“Birlikte yürüdüğümüz bu kutsal yolda emeğimizin ve alın terimizin sonuçlarını toplamaktayız. Gün geçtikçe bir kartopu gibi büyümekteyiz. Büyümenin vermiş olduğu sorumluluğumuzu da yerine getirmeye çalışarak kamu çalışanlarımıza elimizden ve yüreğimizden geldiğince destek çıkmakta ve onların doğal çalışma haklarına kavuşması için mücadele vermekteyiz. Mücadelemiz sadece belli bir kesime değil tüm kamu çalışanlarına hitap ettiğinden ve mücadelemizden taviz vermediğimizden dolayı kamu çalışanlarımız bize bu sene de Genel Yetkili Sendika olmayı uygun görmüştür. Kamu Çalışanlarının her birine teşekkür eder, mücadele ateşini harlayarak devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim.”

Ayrıca Cumhurbaşkanı’mızın 3600 Ek Gösterge ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya binaen bir konuşama da gerçekleştiren Yanbaz: “ 3600 Ek Göstergenin öğretmen, hemşire, polis ve din adamlarına verilmesini doğru fakat eksik buluyoruz. Çalışma kapsamının genişletilerek tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesini bununla ilgili açıklamanın da bir an önce yapılmasını istiyoruz.” Dedi.


 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans