DUYURULAR
Büro Memur-Sen 6’ncı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Büro Memur-Sen 6’ncı Olağan Genel Kurulu Yapıldı


Büro Memur-Sen 6’ncı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurul sonucunda Büro Memur-Sen Genel Başkanlığına Vecdi Yanbaz seçildi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “Bir ve beraber olarak sendikamızı daha ileri noktalara taşıyacağız” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Büro Memur-Sen’in 6'ncı Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurula Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Mehmet Emin Esen, Levent Uslu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özer, SGK Daire Başkanı Uğur Ünalan ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı.

Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, konuşmasına bugüne kadar Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetiminde görev alan herkese teşekkür ederek, “Verilen görevi hakkıyla yerine getiren, bu teşkilatı bulunduğumuz noktaya taşıyan herkese minnettarız. Şimdi onlardan aldığımız bu bayrağı daha ileri taşımalıyız” dedi.

BİRBİRİMİZE SIMSIKI SARILMALIYIZ

Memur-Sen olarak, üyelere, millete ve ümmete karşı sorumluluk taşıdıklarını dile getiren Yalçın, “Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak sorumluluklarımızın büyüklüğünün farkındayız. Üyelerimizin, ülkemizin, ümmetin ve insanlığın sorunları bizi yakından ilgilendiriyor. 1 milyon üye sayımızla erdemli ve soylu mücadelemizi kararlı adımlarla güvenli yarınlara taşıyacağız. Çünkü biz kamu görevleriyle aynı dili konuşuyoruz. Bizim meselemiz sadece kalıplarımıza sınırlı değil, bizim sınırlarımız gönül coğrafyamıza dayanıyor. Türkiye'yi kuşatan, milletle kucaklaşan erdemliler hareketi olarak, üyelerimize, milletimize, ülkemize, ümmetimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımız var. Ümmetin Memur-Sen’e ihtiyacı var bu sebeple birbirimize sım sıkı sarılmalı, gücümüzü tüketen her türlü davranıştan uzak durmalıyız” diye konuştu.

SENDİKAMIZI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Protokol konuşmalarının ardından oy kullanma işlemi başladı. Genel kurul sonucunda Büro Memur-Sen Genel Başkanlığına Vecdi Yanbaz seçildi. Teşekkür konuşması yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Büro Memur-Sen’i daha ileri noktalara taşımak için mücadele edeceklerini söyledi. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Üzerimize yüklenen sorumluluğun farkındayız. Genel yetkili sendikamız Büro Memur-Sen’i birlik ve beraberlik içerinde daha ileriye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, kardeşlik duygularıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Genel kurulumuz sonucunda kaybeden yoktur. Kazanan Büro Memur-Sen, Memur-Sen, kamu görevlilerimizdir. Allah yardımcımız olsun. Bizlere teveccüh gösteren tüm Büro Memur-Sen delegasyonuna teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Merkez Yönetimi şu şekilde:

Genel Başkan: Vecdi Yanbaz

Genel Başkan Vekili: Ahmet Sefa Özşahin

Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Metin Yılancı

Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler): Bekir Turhan

Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim): Yıldırım Akbaba

Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme): Turan Çetinkaya

Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler): Feyim Bingöl

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans