DUYURULAR
Büro Memur-Sen 12’nci Başkanlar Kurulu Antalya’da Yapıldı

Büro Memur-Sen 12’nci Başkanlar Kurulu Antalya’da Yapıldı


Başkanlar kurulu toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Hiçbir zaman kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için sorumluluk almaktan kaçınmadık. 16 Nisan’da da üzerlerimize düşeni yapacak, istiklal ve istikbal için ‘Evet’ diyeceğiz. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için büyümeye devam edeceğiz. Haksızlıklar karşısında dimdik durmak için güçleneceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen’in 12’nci Başkanlar Kurulu toplantısı Antalya’da coşkuyla yapıldı. Başkanlar Kurulu’na Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanları katıldı. Başkanlar kurulunda yapılan ve yapılacak çalışmalar ile bu yılki toplu sözleşme süreci değerlendirildi.

Başkanlar kurulunun açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, konuşmasına tüm illerde Büro Memur-Sen bayrağını zirvede dalgalandıran teşkilatı selamlayarak başladı. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için gece gündüz demeden çalışan, emek ve ekmek mücadelesi veren, sendikamızın bayrağını tüm illerimizde en ücra köşelere kadar taşıyarak zirveye diken başta şube başkanlarımız olmak üzere tüm teşkilatımızı yürekten selamlıyorum” dedi.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirilmesini ilke edindiklerini belirten Genel Başkan Yanbaz, kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için sendikacılık yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Vecdi Yanbaz, bir yandan kamu görevlilerinin hakları için mücadele ederken diğer yandan da ülkenin ve milletin geleceğini için çalıştıklarını söyledi.

MİLLETİN VE MEMLEKETİN YANINDA YER ALACAK, ‘EVET DİYECEĞİZ

Büro Memur-Sen’in bir erdemliler hareketi olduğunu vurgulayan Yanbaz, sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini ve hiçbir zaman kamu görevlileri, ülke ve millet için sorumluluk almaktan kaçınmadıklarının altını çizdi. 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasında da üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydeden Yanbaz, istiklal ve istikbal için ‘Evet’ diyeceklerini açıkladı. Yanbaz, “Türkiye onlarca yıl siyasi istikrarsızlığın pençesinde kıvrandı. Koalisyonlar döneminde ülkemiz, tarihinin en büyük kemer sıkma politikalarıyla karşı karşıya kaldı. Ülkemiz düze çıkmak yerine, koalisyonlar döneminde dibe vurdu. Koalisyon dönemleri ekonomi açısından son derece kötü, belirsiz ve istikrarsız yıllardır. Diğer yandan 82 model darbe anayasası duruyor önümüzde. 18 defa kozmotik değişiklik geçirdi ama darbe ruhunu bir türlü üzerinden gitmedi. Şimdi önümüze 16 Nisan’da tarihi bir fırsat konuluyor. 16 Nisan’da darbeleri, ekonomik krizleri, hainlikleri tarihin çöp kutusuna atacak Cumhurbaşkanlığı sistemini oylayacağız. Bu sistem hızlı karar alma sürecinin önünü açacak. Büro Memur-Sen olarak her zaman olduğu gibi 16 Nisan’da da yine milletin, memleketin ve emeğin yanında olacağız. Bizim hareketimiz erdemli olmayı, yol açmayı, yol almayı gerektiriyor. Biz de bu şiara uyarak istikrar diyeceğiz, istikrarla gelen büyüme diyeceğiz. Sonuç olarak istikbal diyeceğiz. Bizler darbeler, ekonomik krizler, karanlık günler bir daha yaşanmasın diye halk oylamasında ‘Evet’ diyeceğiz. Bizler, bağımsız ve güçlü Türkiye için, iradesine sahip bir ülke için ‘Evet’ diyeceğiz. Vatanımız, milletimiz, devletimiz ve bayrağımız için 16 Nisan’da milyonlarca evet diyeceğiz” dedi.

HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA DİMDİK DURMAK İÇİN GÜÇLENECEĞİZ

Kamu görevlilerinin tercihi ve teşkilatın özverili çalışmalarıyla Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda lider sendika olduklarını belirten Yanbaz, mazlumların umudunu büyütmek, mağdurların sesini daha gür haykırmak, haksızlıkların karşısında sarsılmadan dimdik durmak ve yeniden büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için büyüme ve güçlenmeye devam etmeleri gerektiğini vurguladı. Yanbaz, “Bizler kamu görevlilerimizin ekmeğini büyütmek, yeni kazanımlar üretmek derdindeyiz. Bizler, milletimizin refahı ve ülkemizin daha da büyümesi derdindeyiz. Verdiğimiz mücadeleyle hizmet kolumuzda en büyük emek örgütü, sendikası olduk. Şüphesiz bu günlere kolay gelmedik. Diğer sendikalar birbirleri üzerinden sendikacılık yaparken bizler hak, adalet, kamuda özgürlük dedik. Kamu görevlilerimizin verilmeyen haklarını haykırdık. Zorluklarla mücadele ederek, engelleri bariyerleri yıkarak ve bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Birlerle başladığımız kutlu yolculuğumuz da bu gün binlere, on binlere, yetmiş binlere ulaştık. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için daha da güçlenmeliyiz. Bizler güçlenmeliyiz ki sesimiz daha gür çıksın, haklarımızı daha gür haykıralım. Güçlenmeliyiz ki, mazlumların umudunu büyütelim, mağdurların sesini daha gür haykıralım, haksızlıkların karşısında sarsılmadan dimdik duralım ve yeniden büyük Türkiye idealini gerçekleştirelim. Bunun için gece gündüz demeden yola revan olacağız. Gidilmedik, il, ilçe, kurum bırakmayacağız. Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı, kazanımlarımızı anlatacağız. Unutmayın ki, tüm kamu görevlilerimizin, emeklilerimizin, ailelerinin sorumlulukları bizlerin üzerinde. Bu sorumlulukla mücadele edeceğiz. Büro Memur-Sen olarak ilk hedefimiz olan 100 bin üyeye, Memur-Sen olarak 1 milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmak için gayret edeceğiz” diye konuştu.  

YENİ KAZANIMLARA İMZA ATACAĞIZ

Bu yıl 4’üncü dönem toplu sözleşmenin yapılacağını hatırlatan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, genel yetkili sendika olarak katılacakları toplu sözleşmeye çok iyi hazırlandıklarını kaydetti. Ülkenin dört bir yanını dolaşarak kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini aldıklarını anlatan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Hatırlanacağı üzere önceki yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak tarihi bir rekor kırdık. Sendikal tarihe ismimizi büyük puntolarla yazdırdık. Biz, elde ettiğimiz kazanımları asla yeterli görmüyoruz. Çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğunun farkındayız. Şu anda ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine genel merkez ve teşkilat olarak alanlara inmiş durumdayız. İllerimizde kamu görevlilerimizle buluşuyor, onların sorun ve taleplerini alıyor, beklentilerini dinliyoruz. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini ayağı yere basan bir şekilde hazırlayacağız ve sağlam teklif metnimizle toplu sözleşmeye katılacağız. 4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, ikramiyelerin verilmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, sivil memurların yıllardır ötelenen hakları, havacılık tazminatının ödenmesi, mili arşiv kanununun çıkarılması gibi sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için mücadele edecek, ter dökeceğiz. Bugüne kadar birçok sorunu çözen, çok sayıda kazanıma imza atan Büro Memur-Sen olarak 4’üncü dönem toplu sözleşmede de yeni kazanımlara imza atacağız. Biz, Büro Memur-Sen’iz, Memur-Sen’iz. Biz, kamu görevlilerinin temsilcisi, kazanımların tek adresiyiz. Böyle de olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yanbaz’ın konuşmasının ardından genel başkan yardımcıları da sekretaryalarıyla ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında şube başkanlarına bilgi verdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans