DUYURULAR
BU BAŞARI HEPİMİZİN

BU BAŞARI HEPİMİZİN


Büro Memur-Sen bayrağını üç yıldır zirveden indirmeyen teşkilatımızı ve üyelerimizi tebrik ediyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’de 1 milyon 589 bin 964 memurun sendikaya üye olduğunu açıkladı. Resmi sonuçlara göre Memur-Sen 762 bin 650 üye sayısı ile zirvede yer aldı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2014 Temmuz ayı istatistiklerine göre, Türkiye’deki toplam 2 milyon 270 bin 558 memurdan, 1 milyon 589 bin 964’ünün sendikaya üyeliği bulunurken, en çok üyeye sahip sendika ise Memur-Sen Konfederasyonu oldu. 04 Temmuz 2014 tarihli Resmi Gazetede yer alan tebliğe göre, Memur-Sen 762 bin 650 üye sayısı ile en yakın rakibine kapanması zor bir fark attı.


HEB BİRLİKTE BAŞARDIK
1995 yılında başladığımız yolculuğumuzun son 3 yılı, her yıl katlanmak sureti ile yetkili Sendika olarak tarihe geçmiştir. 2012 yılında aldığımız “Genel Yetkili” Sendika unvanımızı bu yılda “Resmi Gazete” yayınlanarak tescillemiştir. Bu konuda bir değerlendirme yapan Büro Memur–Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, bu başarıya bizi ulaştıran üyelerimize, il temsilci ve yönetimine, Şube başkanı ve yönetimine, iş yeri temsilcilerimiz ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerime, kuruluşumuzdan bugüne emeği geçen herkese ve Memur-Sen ailesine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum dedi.


YETKİMİZ  EŞREF GÜNEŞ’E ARMAĞAN OLSUN  
Sendikamızın bu yıl aldığı yetkiyi anlamlandırmak adına güzel bir düşünce ortaya koyan Genel Başkanımız Uğur Ünalan, vefat eden yönetim kurulu üyemiz Eşref Güneş’e ve şahsında tüm vefat eden emeği geçenlere ithaf ederek mekanları Cennet olsun  dedi.


MEMUR-SEN 11 HİZMET KOLUNDA YETKİLİ
Memur-Sen’e bağlı sendikalar 11 hizmet kolunun 11i’inde yetkili sendika oldu. Sendikalaşma oranı geçen yıla göre artış göstererek yüzde 70 oldu. Türkiye’de 2 milyon 270 bin 558 memurdan 1 milyon 589 bin 964 memur sendikalı. Sonuçlara göre memurların 762 bin 650’si Memur-Sen Konfederasyonu’nu tercih etti. Memur-Sen bu rakamlar ile ulaşılması zor bir rekora imza attı. Geçen yıl verilerine göre Memur-Sen’in üye sayısında 54 bin 998 artış oldu. Memur-Sen bu rakamlar ile en yakın rakiplerine fark atarak, kendi rekorunu egale etti.


 “DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Rakamları değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak kamu görevlileri ve milletimiz için yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı milyonlarla ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz” dedi.


 “EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”
Memur-Sen ve bağlı sendikaların rakiplerine fark attığını, hatta bazı hizmet kollarında rakiplerini ikiye, üçe katladığını belirten Gündoğdu, “Bu başarının arkasında, kamu görevlilerine yeni kazanımlar üretme, millet iradesine sahip çıkma, mazlumun çığlıklarını karşılıksız bırakmama, insanlık ve medeniyet değerleriyle bütünleşme ve teşkilatlarımızın yoğun çalışması var. Zirveye çıkmamızda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.İLGİLİ RESMİ GAZETEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans