DUYURULAR
Bisikletli Eylemciler Bursa Ve Yalovanın Ardından Kocaeliye Ulaştı

Bisikletli Eylemciler Bursa Ve Yalovanın Ardından Kocaeliye Ulaştı


Toplu sözleşme taleplerine dikkat çekmek için Büro Memur-Senin Balıkesirden başlattığı bisikletli eylem kapsamında Büro Memur-Sen üyeleri, Bursa ve Yalovanın ardından Kocaeliye ulaştı.

 

3 Ağustosta başlayacak olan 3üncü dÖnem toplu sÖzleşme gÖrüşme Öncesinde Büro Memur-Senin taleplerine dikkat çekmek için 27 Temmuzda Balıkesirden başlattığı bisikletli eylem tüm hızıyla sürüyor. Balıkesirden Ankaraya ulaşmak için pedal çevirmeye başlayan Büro Memur-Sen üyeleri, Bursa ve Yalovanın ardından Kocaeliye ulaştı. 
 
Bursada Fomara Meydanı'na bisikletleriyle gelen gruba destek veren sendika üyeleri, onlara simit ve su ikram etti. Burada basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Bursa Şube Başkanı Eyyüp Akbulut, genel yetkili sendika sıfatıyla katılacakları gÖrüşmelerin, yaklaşık 2,5 milyon memuru, dolaylı bakımdan da 20 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini sÖyledi. Memurlara ek ücret verilmeden fazla mesai yaptırıldığını savunan Akbulut, "Kamunun iş yükü, fazla mesai yapmadan bitirilemez. Memurlarımız fazla mesaiye kalıyorsa ücreti de verilmelidir. Memurlarımızın fazla mesai ücretlerini, ikramiyelerini, ek Ödemelerini ellerinden alan bu 666 sayılı kanun hükmünde kararname iptal edilmelidir" dedi.
 
Bursanın ardından Yalovaya geçen bisikletli Büro Memur-Sen üyeleri, Büro Memur-Sen Yalova Şube Başkanı Durmuş Akçal ile şube binasında gÖrüştü. Gazetecilere açıklamalarda bulunan şube başkanı Durmuş akçam, toplu iş sÖzleşmesi gÖrüşmelerinin hayırlara vesile olmasını diledi. Taleplere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akçal, "Büro Memur-Sen olarak  kamu gÖrevlilerinin insanca yaşaması, güvenceli işi, güvenli geleceği için toplu sÖzleşme gÖrüşmeleri Öncesi kamu gÖrevlilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi ve Özlük haklarının iyileştirilmesi için Yalova'dan kamu gÖrevlileri adına hükümet yetkililerine sesleniyor ve bütçeden hakkımızı istiyoruz. Bunun için mücadelemize aralıksız devam ediyoruz. 3 Ağustos'ta başlayacak toplu sÖzleşme Öncesinde Balıkesir'den başlattığımız ve Ankara'da son bulacak olan 800 kilometrelik bisiklet sürüş eylemimiz bunun bir kanıtıdır. Bu eylem unutulan, hakları ellerinden alınan memurlarımızın eylemidir, hak eylemidir, adalet eylemidir" diye konuştu.
 
Açıklamanın ardından aralıksız pedal çevirmeye devam eden Büro Memur-Sen üyeleri, Koceeliye ulaştı. Eylemcileri, Kocaeliden Büro Memur-Sen şubeleri karşıladı. Büro Memur-Sen Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler yaptığı açıklamada toplu sÖzleşme taleplerine dikkat çekti. Güler, "ülkemiz ve milletimiz için ter dÖken memurlarımızın sefaletten kurtulması için bizlerin seçtiği milletvekillerine, hakim ve savcılara olduğu gibi adam akıllı bir zam yapılmalı, aile yardımı arttırılmalıdır. 2012 yılında yayınlanan ucube olarak nitelediğimiz 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan fazla mesai ücretleri, ek Ödemeler ve ikramiyeler yeniden memurlarımıza Ödenmelidir. 4/Bli ve 4/Cli kardeşlerimiz kadroya geçirilmelidir. GÖrevde yükselme sınavları düzenli olarak her yıl yapılmalıdır. Memurların işe geliş gidişlerinde servis hizmeti verilmedir. Yıllardır hakları verilmeyen Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğündeki sivil memurlar yok sayılmamalı, hakları verilmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfındaki memurlar, genel idare hizmetleri veya teknik hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Mübaşirler genel idare hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Şeflerin Özel hizmet tazminatlarının arttırılarak ücretlerinde iyileştirme yapılmalıdır. Milli Arşiv Kanunu çıkarılmalı, Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı Ödenmelidir" şeklinde konuştu.
 
Açıklamanın ardından Büro Memur-Sen üyeleri Sakaryaya hareket etti. Büro Memur-Sen üyeleri, Sakarya, Düzce ve Bolu üzerinden 1 Ağustosta Ankaraya ulaşacak. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans