DUYURULAR
Bingöl: Tüm Kamu Görevlilerimiz Bizim İçin Aynı Öneme Sahip

Bingöl: Tüm Kamu Görevlilerimiz Bizim İçin Aynı Öneme Sahip


Büro Memur-Sen, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini düzenlediği çalıştayda masaya yatırarak rapor haline getirdi. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, “Tüm kurumlar ve tüm kamu görevlilerimiz bizim için aynı öneme sahiptir. Tüm kurumlarda çalışan kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağımız gibi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini de toplu sözleşmeye taşıyacağız” dedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, bu yıl katılacağı 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Büro Memur-Sen, toplu sözleşmeye taşıyacağı İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nden düzenlenen çalıştaya, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Genel Başkan Danışmanı ve Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Oktay Çiçeklitaş ile kurumdaki kamu görevlilerinin temsilcileri katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, çalıştayda ele alınan konuların toplu sözleşmede yol gösterici olacağını söyledi. Genel yetkili sendika olarak toplu sözleşmeye katılacaklarını hatırlatan Feyim Bingöl, “Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak bizler kurumlar ve kamu görevlileri arasında ayrım yapmıyoruz. Tüm kurumlar ve tüm kamu görevlilerimiz bizim için aynı öneme sahiptir. Tüm kurumlarda çalışan kamu görevlilerimizin olduğu gibi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini de toplu sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak, taleplerini karşılamak için toplu sözleşmede ter dökeceğiz” dedi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 400 bin sığınmacıya yönelik kurulduğuna dikkat çeken Feyim Bingöl, “Genel Müdürlüğün bugün yaklaşık 4 milyon sığınmacıya hizmet vermesine rağmen personel sayısı aynı durmaktadır. İş yükü mevcut personel ile yürütülmekte ve fazla mesai yaptırılmaktadır. Genel Müdürlük çalışanlarına fazla mesai ücreti mutlaka ödenmelidir. Taşra teşkilatında görev yapan göç uzman yardımcılarının özlük hakları, merkez teşkilatında görevli göç uzman yardımcıları ile eşitlenmesi gerekmektedir. Çalışanlara servis hizmeti sağlanmalıdır. İl müdürlüklerinde yemek hizmeti verilmeli ya da nakdi yardım yapılmalıdır. Görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği yayımlanarak görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılmalıdır. Bunlar gibi kamu görevlilerimizin tüm sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele edecek, toplu sözleşmeden inşallah kazanımlarla ayrılacağız” diye konuştu.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans