DUYURULAR
Bingöl Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Bingöl Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu Yapıldı


Büro Memur-Sen Bingöl Şubesi’nin birinci olağan genel kurulu Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl’ün katılımlarıyla yapıldı.

Büro Memur-Sen Bingöl Şubesi’nin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Memur-Sen İl Başkanı Mücahit Çelik, Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, Diyarbakır ve Muş şubelerinin yönetim kurulu üyeleri ile sendika üyeleri katıldı.

YENİ KAZANIMLARA İMZA ATACAĞIZ

Genel kurulun divan başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın selamını ileterek yapılacak seçimlerin Büro Memur-Sen’e, Memur-Sen’e ve kamu görevlilerine hayırlı olmasını diledi. Büro Memur-Sen’in güçlü bir teşkilat olduğunu belirten Turan Çetinkaya, bu teşkilatın kamu görevlileri, ülke ve millet için var gücüyle çalıştığını söyledi. Bu yıl 4’üncü dönem toplu sözleşmenin yapılacağını hatırlatan Çetinkaya, “Rahmetli Mehmet Akif İnan ağabeyimiz öncülüğünde kurulan konfederasyonumuz Memur-Sen ve sendikamız Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin, ülkemizin ve milletimizin hizmetkarıyız. Özelde kamu görevlilerimizin hakları için, genelde ise ülkemizin daha iyi noktalara gelmesi için mücadele ediyoruz. Her zaman haklının yanında haksızlığın karşısında yer alıyoruz. Bu yıl 4’üncü dönem toplu sözleşmeyi yapacağız. Uzun süredir mücadelesini verdiğimiz kamu görevlilerimizin sorunlarını ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Toplu sözleşme sürecini tüm teşkilatımızla istişareli olarak yürüteceğiz. Toplu sözleşmede yeni kazanımlara imza atacağız inşallah” dedi.

 

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYOR, HERKESİ BİRLEŞTİRİYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Büro Memur-Sen’in kimseyi ötekileştirmeden sendikacılık yaptığını kaydeden Feyim Bingöl, Büro Memur-Sen çatısı altında vatanını ve milletini seven herkese yer olduğunu söyledi. Bingöl, “1995 yılında kurulan sendikamız verdiği mücadeleyle, teşkilatımızın başarılı çalışmalarıyla bu gün genel yetkili sendikadır. Büro Memur-Sen olarak kimseyi ötekileştirmiyor, herkesi birleştiriyoruz. Bizde ayrımcılık yoktur, bütünleştiricilik vardır. Bizim mücadelemiz emek ve hak mücadelesidir. Mücadelemizi gören kamu görevlilerimiz Büro Memur-Sen çatısı altına akın akın gelmeye devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda üye sayımızı 100 bine çıkaracağız. Daha güçlü olacağız, daha fazla hak elde edeceğiz, daha fazla sorun çözeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerin sonucunda Bingöl Şube Başkanlığına Erkan Kına seçilirken Şube Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Tekin, Fırat Hasanoğlu, Murat Budunoğlu, Erkan Yaman, Salim Aran ve Vedat Anşin oldu.

Şube Başkanı Erkan Kına herkese teşekkür etti. Büro Memur-Sen’i Bingöl’de daha iyi noktalara taşıyacaklarını belirten Erkan Kına, ildeki kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışacaklarını vurguladı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans