DUYURULAR
Bingöl: Kamu Görevlilerimizin Güvenini Boşa Çıkartmayacağız

Bingöl: Kamu Görevlilerimizin Güvenini Boşa Çıkartmayacağız


İçişleri Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik düzenlenen çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, “Toplu sözleşmede diklenmeden dik durarak, var gücümüzle mücadele ederek kamu görevlilerimiz için yeni kazanımlara imza atacağız. Kamu görevlilerimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkartmayacağız” dedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, bu yıl katılacağı 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde İçişleri Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Genel Başkan Danışmanı ve Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Oktay Çiçeklitaş, Bilecik Şube Başkanı Mustafa Akış, Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Talip Şahin, bakanlıktaki kamu görevlilerinin temsilcileri katıldı. Çalıştayda İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlardaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri rapor haline getirildi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, çalıştayda hazırlanan raporu Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşmeye taşıyacaklarını söyledi. Bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve taleplerinin karşılanması için toplu sözleşmede var güçleriyle mücadele edeceklerini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, toplu sözleşmeden kazanımlarla ayrılacaklarını vurguladı. 

Bingöl, “Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak kuruş değil duruş sendikacılığı yapıyoruz. Haksızlıkların karşısında, haklının ve mazlumların yanında yer alıyoruz. Kamu görevlilerimizin penceresinden bakıyor, onların hakları ve en iyi şartlarda çalışmaları için mücadele veriyoruz. Etkili sendikacılığımızla önceki yıl yapılan toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak büyük bir başarı elde ettik. Bu yıl yapılacak olan toplu sözleşmeye de sağlam bir şekilde hazırlanıyoruz. Ehliyet ve pasaport işlemlerini yürütecek olan nüfus müdürlüklerinde görevli tüm personele İş Riski Tazminatı ödenmesi, Özel Hizmet Tazminatlarının arttırılması, İçişleri Bakanlığı Taşra Uzmanlığı kadrosunun oluşturulması ve kurum içerisinden atama yapılması, nüfusun yoğun olduğu yerlerde İl Müdür Yardımcılığı kadrolarının ihdas edilmesi, şef kadrosunda görev yapan personelin özel hizmet tazminatlarının arttırılması, YİKOB’lara Sosyal Denge Tazminatının ödenmesi gibi İçişleri Bakanlığı ve kurumlardaki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. İnşallah bu yıl da diklenmeden dik durarak, var gücümüzle mücadele ederek kamu görevlilerimiz için yeni kazanımlara imza atacağız. Kamu görevlilerimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkartmayacağız” dedi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans