DUYURULAR
BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI


Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. Enerji Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu GÖrüşme Sekreteri Hacı Bayram Tombul konuşmasında, Memur-Sen’deki değişim tüm Türkiye’yi kapsamıştır. Memur-Sen toplu gÖrüşme masasına damgasını vurmuştur. Şimdilik üç sendikada yetkiliyiz, Önümüzdeki dÖnemde inşallah bu dahada artacaktır. Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesine sahip bir milletiz. İnsan yaşamına kasıt nerden gelirse gelsin bunu şiddetle kınıyoruz. Memur-Sen bu ülkenin çimentosudur dedi.

Tombul’un ardından kürsüye gelen Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ali Erdoğan, bizler her şeyi gÖze alarak Türkiye’nin geleceğini inşa etme adına Malatya’ya giderken, birileri ihtilal çığırtkanlığı yapmaktaydı. Ergenekoncuların peşinden gitmekteydi hatta onlara ev sahipliği yapmaktaydılar. Ben bÖyle bir ortamda bir Memur-Sen üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi neolur bozmayalım. Bu Ergenekonculara karşı dimdik ayakta duralım dedi.

Daha sonra Bem-Bir-Sen adına konuşan İbrahim Keresteci, İl Başkanları toplantısının Büro Memur-Sen’e, Memur-Sen’e, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni etti. Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş, Kurucusu olduğum Büro Memur-Sen’in yetkili sendika olmasını gÖnlüm arzu ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, her üye bir üye kampanyası istiyorum şeklinde konuştu. Eğitim Bir-Sen Ankara Şube Başkanı ve Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır ise toplu gÖrüşmelerde alınan haklar sevindirici olmakla beraber daha hedefe varılamamıştır. Alamadığımız daha çok haklarımız var. Rehavete tahammülümüz yok. Toplantınızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi.

Toplantıda Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkez YÖnetim Kurulu üyesi Ahmet Kaytan ve Kültür Memur-Sen adına YÖnetim Kurulu üyesi Mecit Erdoğan da hazır bulundular.

Daha sonra Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu sÖz alarak ülkemizin içinde bulunduğu süreçte meydana gelen antidemokratik hareketlere tepki olarak Ortak akıl hareketini başlattıklarını, Memur-Sen olarak Malatya, Samsun ve Bursa da bu sesi haykırdıklarını, ortak akıl hareketi dolayısıyla takdir, tebrik, teşekkür telefonları aldığını bu teşekkürlerin üçyüzellibine yakın Memur-Sen’li üyelere ait olduğunu ifade etti. Darbe heveslilerinin ortalarda gezdiğini, çetelerin cirit attığını, hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir sÖzüne şerh düşüldüğü, milletin yok sayıldığı bir ortamda bir erdem hareketi olarak, kameraların kendilerini fişleyeceğini bildiği halde Memur-Sen’in ve Memur-Sen üyelerinin ülkemizin geleceğine sahip çıkma adına meydanları doldurduğunu sÖyledi. TerÖrü ve terÖristi lanetleyelim amma bunu besleyen mihrakları da gÖrmemezlik etmeyelim. Herkes durduğu yeri bilsin sloganları ortada gezmektedir. Herkes durduğu yeri biliyor. Şu iyi bilinsin ki Memur-Sen toplum mühendisliğini asla kabul etmez. Memur-Sen ne evrensel hukuku tÖresel bakışlarla sınırlayan, ne de etnik bakışla sınırlandıran duruşlardan uzak, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışına sahip bir Örgüttür.

Toplu gÖrüşme sürecine de değinen Gündoğdu, toplu gÖrüşme masasında bu yasayla olabileceklerin en güzelini yapmaya çalıştık. üyelerimize verin yetkiyi sorun hesabı diyoruz. Ek Ödeme almayan kurumlara alınan ek Ödemenin yanı sıra birçok sosyal ve Özlük hakların alındığını, Toplu GÖrüşmelerin son olmasını bundan sonraki toplantının Toplu SÖzleşme olacağı temennisini ifade etti. Son olarak Memur-Sen’in emin adımlarla yoluna devam ettiğini ve yakında Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olacağına inandığını sÖyledi.

15 dakikalık çay molasının ardından toplantının ikinci bÖlümünde Genel Mali Sekreter Kadir çiçek 3.Olağan Kongreden sonraki gelişmeler ve Genel Merkezin çalışmaları hakkında Şube ve İl Başkanlarını bilgilendirdi. Daha sonra Şube ve İl Başkanlarına sÖz verilerek süreçle ilgili değerlendirmelerin yanı sıra yaptıkları çalışmalar ve Genel Merkezden taleplerini dile getirdiler. Mali Konular üzerinde Genel Mali Sekreter Kadir çiçek ayrıntılı bilgi aktardı. Toplantının 19 Ekim 2008 Pazar günü yapılan üçüncü bÖlümünde Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi Mersin, Uşak, Ordu, Şanlıurfa ve Van illerinde gerçekleştirilen bÖlge toplantılarının çok verimli geçtiğini bu toplantıların daha geniş katılımlı olarak devam edeceğini Genel Merkez olarak bu toplantıda talep edilen konuların dikkatle incelenerek hayata geçirilmeye başlandığı bu minvalde Kanun, Tüzük ve Genelgelerin içinde bulunduğu kitapçığın bastırıldığını ifade etti. Daha sonra 2008 yılı Mayıs ayı tespit toplantıları ile ilgili bilgi veren Murat Sipahi illerin 2007 ile 2008 yılı üye sayıları ile 2009 yılı hedeflerinin belirlendiği sunumunu gerçekleştirdi. Daha sonra Dilek ve temenniler bÖlümünde sÖz alan Şube ve il Başkanları taleplerini dile getirdiler. Toplu GÖrüşme ve Mevzuat Sekreteri Sait İnan, Genel Basın ve Halkla İlişkiler sekreteri Abdülvahit Ergün, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden sekreterlikleri ile ilgili bilgiler verdiler. Toplantının kapanış konuşmasını yapan Genel Başkan Yusuf Yazgan Büro Memur-Sen’in ilkeli, kararlı çalışmalarına devam edeceğini hiçbir olumsuzluğun azmimizi ve başarılı çalışmalarımızı engelleyemeyeceğini belirterek Şube ve İl Başkanlarına toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek belirlenen hedefleri gerçekleştirmeleri için çalışmalarında başarılar diledi.İki gün devam eden Başkanlar Kurulu toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans