DUYURULAR
BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI 3. GÜNÜNDE

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI 3. GÜNÜNDE


3. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımı ile 3. Gününde devam etti.

Programa ev sahipliği yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı yaptığı konuşmada, ‘Allah’ın nasip ettiği bu makamı elde tutmak için bize yakışmayan, bireysel menfaati öne çıkaran hiçbir çalışmanın içerisinde olmayacağım. Koltuk sevdasına düşmeyerek, üyelerimizin özlük haklarının geliştirilmesi için hizmet merkezli bir çalışma yürüteceğim. Gerçekleştirmede olduğumuz bu programda bulunan tüm şube yönetimine şunu belirtmek isterim ki, biz Genel Merkez olarak siz şubelerimizi de yönetime katarak yerel merkezli bir çalışma içerisinde olacağız’ dedi.

Programa katılan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, ‘yaşanan sıkıntılara rağmen, her geçen gün giderek büyüyen ve güçlenen bir Büro Memur-Sen var. 8 Bakanlık 51 Kurumda çalışanları temsilen çok büyük bir gücü ve sorumluluğu elinde bulunduruyor. Metin Yılancı Başkanımın kararlılığını ben de onaylıyorum. Bu kulvarda bize rakip sendika yok. Aramızda ciddi manada bir kalite farkı var ve bu makas giderek açılıyor.’ şeklinde konuşmuştu.

Ali Yalçın, sendikal çalışmaların geçtiği yolları anlatarak ‘Kamu görevlilerinin sendikal çalışmaları zorlu bir mücadelenin ürünüdür. Akif İnan ve arkadaşları türlü zorbalık ve baskılara boyun eğmeyerek, istikamet üzere yoluna devam ederek bizim bugünlere gelmemizi sağladılar. İşçi sendikaları ile görüşülürken yetkili sendikayı muhatap alındığı gösteriliyor. Fakat kamu görevlileriyle yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olan Memur-Sen’e alternatif diğer sendikaları da çağırarak farklı bir uygulama yapılıyor. Bize sunulan teklifi kabul etmediğimiz durumda da diğer sendikalar ile iş birliğine gidiliyor. Biz burada birilerinin lütfetmesi ile değil kamu görevlilerinin üçte birinin bizi seçmesi nedeniyle bulunuyoruz. Kamu görevlerinin tercihi olan yetkili sendikanın istekleri göz ardı edilmemelidir. Biz ileriyi düşünerek tekliflerimizi yaptık. Hedeflenen enflasyon ile gerçekleşen enflasyon bazı dönemlerde birbiri ile uyuşmuyor. Dolar yükselirken fiyat artışı yapanlar dolar düştüğünde fiyatlarda düzenleme yapmadılar. Bu duruda oluşan enflasyonda ve yaşadığımız kayıp enflasyon tazminatı ile giderilmelidir. Kamu görevlilerinin özlük haklarına ilişki iyileştirilmeye gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kurumlara dışardan yönetici ataması yapılıyor. Biz öncelikli olarak kurum çalışanlarına görevde yükselme sınavı açılmasını istiyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görevde Yükselme Sınavı sözünü aldık ‘ dedi.

Ali Yalçın ayrıca; ‘Anti demokratik oluşumlara karşı adam gibi bir duruş sergiledik. Hiç bir zaman birilerinin yandaşı olmadık. Kişilerin dini yaşantısını ve kıyafetini sorun edenlere karşı durduk. 17-25 Aralık Yargı Darbesi ve ardından 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde anında tavır koyarak millet iradesinin yanında yer aldık’ dedi.

3600 Ek Gösterge’nin kapsamına ilişkin de  açıklama yapan Yalçın, ‘3600 ek göstergeden yararlananların kapsamı daha fazla kamu görevlisini içerisine alacak şekilde genişletilmelidir. Memnuniyet katsayısını artıracak çalışma bir an önce hayata geçirilmelidir’ dedi.

Büro Memur-Sen’in yeni bir ivme kazanması gerektiğini belirterek,  “15 Mayıs’a 15 bin yeni üyeyle girip, çıtayı zirveye çekmek bu teşkilat için zor ama anlamlı bir hedef. 100 bin bandını aşmış bir Büro Memur-Sen sadece üyelerine değil Memur-Sen’e de güç, enerji ve heyecanıyla ivme kazandıracaktır. Örgütlülüğümüz güçlü, uhuvvetimiz sağlam, muhabbetimiz sahih olmalı. Bugün 1 milyonu aşmış olmamız çok çok önemli bir durum” ifadelerini kullandı. 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans