DUYURULAR
Bakan Yardımcısından İki Müjdeli Haber

Bakan Yardımcısından İki Müjdeli Haber


Büro Memur-Sen heyetiyle görüşen Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Habur Sınır Kapısında görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaştıklarının ve söz konusu sınır kapısına gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğrayan bakanlık çalışanlarına zırhlı servis aracının tahsis edileceğinin müjdesini verdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metinle, Habur Sınır Kapısında görev yapan bakanlık çalışanlarının çalışma ortamlarında karşılaştığı sorunları görüştü. Bakan Yardımcısı Fatih Metinin makamında gerçekleşen görüşmede, sendika olarak, Habur Sınır Kapısında çalışan personelin sorunlarına karşı duyarlılıklarının en üst seviyede olduğunu belirten Büro Memur-Sen Başkanı Ünalan, "Habur Sınır Kapısında görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanmasını, Habura gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğrayan bakanlık çalışanlarına zırhlı servis aracının tahsis edilmesini istiyoruz." dedi.

Kısa sürede alınacak önlemleri ve yapılacakları anlatan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, "Bakanlığımız, söz konusu sınır kapısında görev yapan personelin lojman ihtiyacı için gerekli girişimlerde bulunarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaşmıştır. Bu çerçevede 1+1, 2+1 ve 3+1 lojmanların en kısa sürede, burada görev yapan personelin kullanımına sunulacağı bilgisini vermek isterim. Yapılacak olan yeni lojmanlarda, binaların çevre güvenliği yüksek duvarlarla ve profesyonel güvenlik kameraları ile sağlanacaktır. Diğer taraftan özel güvenlik görevlileri de 24 saat bu lojmanlarda görev yapacaktır. Böylelikle personel güvenliği en üst düzeye çıkarılacaktır." ifadelerini kullandı.

Yine personelin servis araçlarıyla Habura gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğraması nedeniyle, bakanlığımız zırhlı servis araçları almak için gerekli çalışmaları başlatmış olup 2-3 ay içerisinde bu araçların bölgeye gönderileceği ve personelin artık bu araçlarla işlerine gidip geleceğinin bilgisini sizlere vermek isterim." şeklinde konuştu.

Görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalana, Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, şube yönetiminden Aytekin Taştan ve Emine Yıldırım eşlik etti.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans