DUYURULAR
ASKERİ HASTANELERDEKİ SİVİL MEMURLARI VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI SEVİNDİREN HABER GÜNDEMDE GENİŞ YER BU

ASKERİ HASTANELERDEKİ SİVİL MEMURLARI VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI SEVİNDİREN HABER GÜNDEMDE GENİŞ YER BU


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazganın, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile yaptığı görüşmede askeri hastanelerdeki sivil memur ve sağlık çalışanlarına döner sermayeden pay verilmesi için çalışma yapıldığı haberi çıkması gündemde geniş yer buldu.

 

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Büro Memur-Sen Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnandan oluşan heyet Milli Savunma Bakanı Yılmazı ziyaret etti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı, gÖrüşmede askeri kurumlardaki sivil memurların sorunlarıyla ilgili Bakan İsmet Yılmaza hazırladıkları raporu verdi. Yazgan, "Devlet ve üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar ve sağlık personeli dÖner sermaye alıyor. Askeri hastanelerdeki doktorlara ise 2010 yılında çıkan tam gün yasası ile 2 bin ile 5 bin lira arasında sağlık hizmetleri tazminatı Ödeniyor. ülke genelindeki 42 askeri hastanedeki yaklaşık 10 bin sivil memur ve sağlık çalışanı ise ne dÖner sermayeden ne de sağlık hizmetleri tazminatından yararlanabiliyor. Mağduriyetin giderilmesi için sivil memur ve sağlık çalışanlarına dÖner sermayeden pay verilmelidir ve sağlık hizmetleri tazminatından yararlandırılmalıdır" dedi. 

Bunun üzerine Milli Savunma Bakanı, askeri hastanelerde gÖrev yapan sivil memurlara ve sağlık çalışanlarına dÖner sermayeden pay verilmesi için çalışma yaptıklarını sÖyledi. 

Askeri hastanelerdeki sivil memurları ve sağlık çalışanlarını sevindiren bu gelişme gündemde geniş yer buldu. Haber, birçok gazete ve internet sitesinde yayınlandı. 


http://www.f5haber.com/aktif-haber/sivil-memura-doner-sermayeden-pay-geliyor-haberi-4241507/ 

http://www.iha.com.tr/gundem/askeri-hastanelerdeki-sivil-memurlara-doner-sermaye-mujdesi/303217 

http://www.stargundem.com/gundem/1352980-askeri-kurumlardaki-sivil-memurlara-mujde.html 

http://www.haberler.com/askeri-hastenelerde-gorev-yapan-sivil-memura-doner-5139510-haberi/ 

http://www.sondakika.com/haber/haber-askeri-hastenelerde-gorev-yapan-sivil-memura-doner-5139510/ 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans