DUYURULAR
Ankara 14 Nolu Şubenin Genel Kurulu Yapıldı

Ankara 14 Nolu Şubenin Genel Kurulu Yapıldı


Yeni kurulan Büro memur-Sen Ankara 14 Nolu Şubenin olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Biz gücümüzü kamu görevlilerimizden alıyoruz. Kamu görevlilerimiz yerine gücünü başka yerlerden alan sendikalar kaybetmeye mahkumdur" dedi.

Yeni kurulan Büro Memur-Sen Ankara 14 Nolu Şubenin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Memur-sen Konfederasyonu Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yapılan genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Sezayi Soysal ve Nihat Tunç ile sendika üyeleri katıldı. 

Divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Soysalın yaptığı genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, genel kurulun sendikaya ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Büro Memur-Senin ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar tüm illerde teşkilatlandığını ve üyelerinin bulunduğunu belirten Genel Başkan Yazgan, Büro Memur-Senin kamu görevlilerinin ortak sendikası olduğun söyledi.  

Üye sayılarının artmaya devam ettiğinin altını çizen Yazgan, büyümelerini kamu görevlileri için verdikleri mücadeleye bağladı. Yazgan, "Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerimizin hizmetinde olduk ve onların hakları için mücadele ettik. Onlarla, yüzlerle ifade edilen üye sayımız 2010 yılında 17 binin üzerine, günümüzde ise 55 binin üzerine çıktı. Yıllarca yetkili olan sendikaların kamu görevlilerimiz için bir kazanım elde edememesi bize olan güveni arttırdı ve 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. Bundan sonra da yetki bayrağımızı bırakmayacağız. Çünkü biz kamu görevlilerimizin dertleri ile dertlenen, onların en iyi konumda görev yapması için mücadele eden bir sendikayız. Biz gücümüzü sadece ve sadece kamu görevlilerimizden alıyoruz. Kamu görevlilerimiz yerine gücünü başka yerlerden alan sendikalar, kaybetmeye mahkumdur. Malum sendikalar kaybettiler, bundan sonra da kaybedecek" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Tunç ise, Ankara 14 Nolu Şubenin çalışmalarında başarılar diledi. Genel kurulunun ardından şubenin yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğini belirten Nihat Tunç, bu çalışmalar sonucunda şubenin üye sayısının artmaya devam edeceğini söyledi. Toplu sözleşme taleplerinin oluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Tunç, bu yıl yapılacak toplu sözleşmeden çok sayıda kazanımla ayrılacaklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen seçimde Büro Memur-Sen Ankara 14 Nolu Şubenin yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Kadir Arslan
Emine çınar
İbrahim Baş
Taner Gürbüz
Fahri Erdoğan
Hüseyin Battal
Davut Zararsız
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans