DUYURULAR
AMERİKA’YA İNSANLIK DERSİ VERECEĞİZ!

AMERİKA’YA İNSANLIK DERSİ VERECEĞİZ!


Amerika Devlet Başkanı Donald Trump’ın almış olduğu kararın sadece oyunun bir seviyesi olarak görüyor ve bu seviyeyi de başarı ile geçeceğimizi bir daha belirtmek istiyoruz.

Amerika’nın Brunson adındaki rahip üzerinden hukuk sistemimize saldırması ile başlayan, dolar üzerinden devam ederek haksız yaptırımlara kadar giden emperyalist yaklaşımlarını kınıyoruz.

Büro Memur-Sen olarak her zaman belirttiğimiz gibi Emperyalizm ve Siyonizm zehirleri ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Bir ülkenin herhangi bir ülkeyi yönlendirme ve kendi yararına kullanma hakkı yoktur. Amerika ve İsrail’in Orta Doğu’da yapmaya çalıştıkları ise tam olarak budur. Kendi menfaatleri uğruna milyonlarca insanın göç etmesine ve fakirlik içinde ölmesine göz yuman bu devletler, mazlumların ahları ile kendi sonlarını getirdiklerinin hala farkına varmış değiller.

Arakan’da, Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de ve daha nice Ortadoğu ve Asya ülkesinde “BARIŞ”, “ DEMOKRASİ” ve “MEDENİYET” getireceğiz diye girerek, yıllarca süren kan ve gözyaşının sebebi olan, dünyayı istedikleri gibi yönetebileceklerini sanan, söyleme gelince adaletten bahseden fakat uygulamaya gelince hak ve hukuk tanımayan bu devletlerin sıraya almaya çalıştığı ülkemiz oyunlara alışıktır ve bunun da üstesinden gelecektir.

Ülkemizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde halkımızın arasına fitne ve fesat sokanlara inat omuz omuza vererek Amerikan Emperyalizmi’nin haddini bildirmeliyiz.

Konu ile ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, ülkemize karşı gerçekleştirilen diz çöktürme girişimleri boşa çıkacaktır diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Değerli halkımıza belirtmek isterim ki devletimizin ve milletimizin üzerine gelerek onların istediği gibi yaşamamız isteniyor. Emperyalizmin bir kuklası olarak Orta Doğu’da at koşturmalarına yardımcı olmamız için baskılama yöntemine başvurmaya başladılar. Devlet Başkan’ımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi “Diz Çökmeyeceğiz”. Amerika’nın dolar üzerindeki spekülatif çalışmaları ve yaptırım uygulamaları Rahip Brunson’u serbest bırakıp bırakmamız ile alakalı olmadığını tüm vatandaşımız biliyor. Mesele hukuk sistemimize müdahale etmektir. Eğer bir ülkenin hukuk sistemini yönlendirmeyi başarırsanız ülke zaten sizin her dediğinizi yapmış duruma gelmiş demektir. Nasıl ki biz bu ülkenin vatandaşları olarak hukuk sistemine saygı duyuyor ve hukukun üstünlüğünü kabul görüyorsak ülkemiz dışındaki birinin de ülkemize geldiğinde o kurallar çerçevesinde hareket etmesi çok doğaldır. Lakin ülkemize girerek ajanlık veya terörizm ile ilgili faaliyet yürütmeye çalışanlara da hukuk sistemiz gereken cevabı tabi ki verecektir.

Amerika’nın ülkemize uygulamaya çalıştığı haksız yaptırımları kınıyor ve bu durumun geçici olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz üzerine ameliyat çalışmaları yapmaya çalışan devletlerin uğradığı hüsranları hatırlatmak isterim. Onlarca ülkenin bir araya gelerek bize hasta muamelesi yaparak ameliyat masasına yatırmaya çalışması ve haritamız üzerinden kendilerine pay biçme girişimlerini nasıl boşa çıkarttıysak aynı ruh ile bu girişimleri de boşa çıkaracağımızdan kuşkum yoktur.”

“Bir daha dile getirmeliyim ki gün birlik olma günüdür, Gün ayağa kalkma günüdür. Diz Çökmedik Çökmeyeceğiz.”

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans