DUYURULAR
Akbaba: Kamu Görevlilerimizin Sorunlarını Toplu Sözleşmeye Taşıyacağız

Akbaba: Kamu Görevlilerimizin Sorunlarını Toplu Sözleşmeye Taşıyacağız


Büro Memur-Sen Karaman Şubesi’nin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, “İllerimizdeki kamu görevlilerimizin sorunlarını yerinde dinliyor, sorunların ve taleplerin ele alındığı çalıştaylar düzenliyoruz. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Karaman Şubesi’nin Birinci Olağan Genel Kurulu Yapıldı. Genel kurula, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Karaman Kurucu Şube Başkanı Cavit Bardak, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, kurum yöneticileri ile sendika üyeleri katıldı.

Genel kurulda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Akbaba, Büro Memur-Sen olarak emek ve ekmek mücadelesi verdiklerini belirtti. Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda yaklaşık 60 kurum bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Akbaba, bu kurumlarda çalışan kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiklerini söyledi.

Genel yetkili sendika olarak bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye katılacaklarını kaydeden Yıldırım Akbaba, “Sendika olarak amacımız, derdimiz kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olarak çalışmasıdır. Yaklaşık iki aydır gece gündüz demeden illerimizdeki kamu görevlilerimizle bir araya geliyor, onların sorun ve taleplerini dinliyoruz. Sorun ve taleplerin ele alındığı çalıştaylar düzenliyoruz. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini genel yetkili sendika olarak katılacağımız 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlerimizin hakları için sonuna kadar mücadele edecek, ter dökeceğiz” dedi.

Karaman Şube Başkanı Cavit Bardak ise ildeki kamu görevlileriyle yakından ilgilendiklerini, sorunlarının çözümü için şube olarak gerekli çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Bardak, Büro Memur-Sen bayrağını daha yukarıya taşımak için var güçleriyle mücadele edeceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda Karaman Şubesi’nin yönetimi şu şekilde oluştu.

Cavit Bardak, Şube Başkanı

Metin Yiğit, Şube Başkan Vekili

Enes Erbaş, Şube Başkan Yardımcısı

Kadir Ünal, Şube Başkan Yardımcısı

Kadir Yılmaz, Şube Başkan Yardımcısı

Veyse Tacoğlu, Şube Başkan Yardımcısı

Mevlüt Küçükçelebi, Şube Başkan Yardımcısı

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans