DUYURULAR
Akbaba: Haksızlık Giderilmeli

Akbaba: Haksızlık Giderilmeli


Meteoroloji çalışanlarıyla toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, “Toplu sözleşme kararı doğrultusunda havacılık tazminatı en kısa sürede Meteoroloji çalışanlarına ödenerek, adaletsizlik giderilmelidir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ömür Demirgüneş (Büro Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı) ve Yönetim Kurulu üyeleriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi. Kurum İdare Kurulu toplantısı öncesinde kamu görevlilerinin sorun ve talepleri masaya yatırıldı. Toplantıya Meteoroloji Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Salih Koç, Cemal Oktar, Ankara Bölge Müdürü Mustafa Özünlü, şube müdürleri, iş yeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

HAVACILIK TAZMİNATI EN KISA SÜREDE ÖDENMELİ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Akbaba, “Havacılık tazminatını 3’üncü Dönem Toplu Tözleşme görüşmelerine taşıdık ve haksızlığın giderilmesini istedik. Verdiğimiz mücadele sonucunda havacılık tazminatının ödenmesiyle ilgili çalışma yapılmasını toplu sözleşmede imza altına alındı. Toplu sözleşme kararı doğrultusunda havacılık tazminatı en kısa sürede Meteoroloji çalışanlarına ödenerek, adaletsizlik giderilmelidir” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİNİN TALEPLERİ KARŞILANMALIDIR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde görev yapan kamu görevlilerine “meteorolojist” kadrosunun açılması ve fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gerektiğini de vurgulayan Akbaba, kamu görevlilerinin haklı talebinin karşılanması için gereken bütün girişimleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Toplantı sonunda emekliliğe ayrılan Ankara 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Yazarkan ve Büro Memur-Sen üyesi Nurettin Anlı’ya hizmetlerinden ötürü plaket verildi.

Yazarkan ve Anlı’ya hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ömür Demirgüneş, “Ülkesine ve milletine hizmet eden, gece gündüz demeden çalışan değerli ağabeylerimize verdikleri hizmetten ötürü teşekkür ediyorum. Bizim davamızda emeklilik yoktur. Onların deneyim ve tecrübeleri bize yol göstermeye devam edecek” diye konuştu.   

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans