DUYURULAR
AGD ve MGV’den Büro Memur-Sen’e Ziyaret

AGD ve MGV’den Büro Memur-Sen’e Ziyaret


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ı ziyaret etti. Ülke ve dünya gündemine ilişkin fikir alışverişinin bulunulduğu görüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Ülkemizin teminatı, geleceğimiz olan gençlerimiz için her türlü ortak proje yapmaya hazırız” dedi.

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan ile Genel Başkan Yardımcıları Köksal Bozan, Halil Adıgüzel ve Yasin Er Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ı makamında ziyaret etti. Ülke ve dünya gündemine ilişkin bilgi alışverişinde bulunulan görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl de hazır bulundu.

MİLLETİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN YÜREĞİNİ ORTAYA KOYANLARDANIZ

Görüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlileri, millet, ülke ve dünya mazlumları için taşın altına sadece elini değil tüm bedenini koyan sendika olduklarını söyledi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk anından itibaren meydanlara indiklerini kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardından da meydanlarda yer aldıklarını vurguladı. Vecdi Yanbaz, “Sendika olarak, millet olarak, 15 Temmuz’da hain darbe ve işgal girişimini nasıl engellediysek, Kudüs’le ilgili kararında Birleşmiş Milletlerde veto edilmesini sağladık. Bizler, milleti, ülkesi, dünya mazlumları için ter akıtan, yüreğini ortaya koyanlardanız” dedi.

ORTAK PROJELERE AÇIĞIZ

Türkiye’nin ilerlemesi ve milletin refahı için gençlere önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Yanbaz, “Bölgesinde lider olan ülkemizin daha da ilerlemesini istiyorsak, mutlaka gençlerimize önem vermeliyiz. Memur-Sen Konfederasyonu ve Konfederasyona bağlı sendikalar olarak kurduğumuz Genç Memur-Sen üzerinden gençlerimiz için çalışmalar yapıyoruz. AGD ve MGV’de gençlerimiz için yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Ülkemizin teminatı, geleceğimiz olan gençlerimiz için her türlü ortak proje yapmaya hazırız” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

AGD ve MGV Genel Başkanı Turhan ise, gençleri milli kültür değerlerine saygılı ve bilgili olmaları için çalıştıklarını belirtti. Salih Turhan, “AGD ve MGV olarak gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek topluma kazandırıyor, kendilerini toplumda ifade edebilmeleri ve haklarını koruyabilmelerini sağlıyoruz. Kim var? diye sorulduğunda; sağına soluna bakmadan “Ben buradayım!” diyebilen bir gençlik yetiştirmek amacındayız. Bizim hedeflerimiz var. İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendine görev addeden bir gençlik hedefliyoruz. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul eden bir gençlik hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda çalışıyor, mücadele ediyoruz. Bu doğrultuda Büro Memur-Sen ile yapılacak her türlü çalışmaya açığız” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans