DUYURULAR
Adıyaman Şubesi SGK Personelinin Haklarını İstedi

Adıyaman Şubesi SGK Personelinin Haklarını İstedi


Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personelinin verilmeyen haklarını protesto etti.

Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi, 11-16 Mayıs SGK Haftası Kutlamaları kapsamında basın açıklaması düzenlendi. SGK Adıyaman İl Müdürlüğü Binası önünde düzenlenen basın açıklamasını okuyan Büro Memur- Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, "SGK çalışanları, 77 milyon vatandaşımıza hizmet sunan bir kurumdur. İnsanlarımızı beşikten mezara kadar ilgilendiren SGKda emekli aylığından yetim aylığı bağlamaya, Bağ-Kur işlemlerinden sigorta işlemlerine kadar çok sayıda hizmet verdiği gibi, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızda aynı zamanda hizmet vermektedir. Bu hizmetler kurumda görev yapan yaklaşık 28 bin çalışan tarafından sağlanmaktadır. SGK, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurumdaki çalışanlar göz ardı edilmektedir. Unutulmamalıdır ki hizmetin en iyi şekilde verilebilmesi için, öncelikle huzurlu çalışma ortamlarının sağlanması ile sorunları olmayan mutlu ve huzurlu çalışanlar ile mümkündür" dedi.

Kendi çalışanını memnun edemeyen bir kurumun vatandaşlara verimli ve kaliteli hizmet sunmasının mümkün olmadığını kaydeden Özşahin, "Ülkemizin bel kemiği olan kurumdaki haksız uygulamalar nedeniyle maalesef memurlarımızın çalışma azmi ve şevki kırılmıştır. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Haklı taleplerimiz en kısa sürede dikkate alınmalıdır. Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir. Aksi takdirde çalışanı mutlu olmayan bir kurumun kutlamalarından, verdiği hizmetlerden ülkemize ve vatandaşlarımıza hayır gelmeyecektir. Emin olun ki, bu taleplerimiz bütçeye ekstra bir külfet getirmeyecektir. Bu taleplerimiz yerine getirildiği takdirde SGK çalışanlarının morali düzelecek, çalışma barışı yeniden tesis edilmiş olacaktır. Bu taleplerimiz uygulandığında SGK çalışanlarının ülkemiz ekonomisine daha fazla katkıda bulunacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle, önümüzdeki Toplu Sözleşme masasında çalışanların sorunlarının çözüldüğü, herkesin eşit bir şekilde bütçe imkanlarından yararlandırıldığı, mutlu, müreffeh çalışma ortamlarının sağlanmasını diliyorum" diye konuştu.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans