DUYURULAR
Adalet Çalışanlarına Sevindirici Haber

Adalet Çalışanlarına Sevindirici Haber


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazganın Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile yaptığı görüşmeden adalet çalışanlarını sevindirici haber çıktı. Genel Başkan Yazganın fazla mesai ücretlerinin biran önce ödenmesi talebi üzerine Müsteşar Kenan İpek, fazla mesai ücretlerinin 11 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ödenmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını duyurdu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan beraberindeki Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Mustafa Mengütaycı ile birlikte Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpeki ziyaret etti. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüpün de hazır bulunduğu görüşmede adalet çalışanlarının sorunları üzerinde duruldu. 

FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ BİRAN ÖNCE ÖDENMELİ
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Adalet Bakanlığı çalışanlarına verilmesi yasal hale gelen fazla mesai ücretinin, yasanın 11 Eylül 2014 tarihinde çıkmasına rağmen halen ödenmemesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Adalet Bakanlığı çalışanları arasında fazla mesai çalışmasıyla ilgili büyük bir rahatsızlık olduğunu belirten Yusuf Yazgan, fazla mesai ücretlerinin yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, biran önce ödenmesi gerektiğini vurguladı.
 
"FAZLA MESAİ ÜCRETİ HERKESE VERİLMELİ"
Fazla mesai ücretlerinin tüm personele ödenmesi gerektiğini kaydeden Yazgan, "İş yoğunluğu fazla olan mahkemelerde çalışan personelin yüzde 10'una verilecek fazla mesai ücretinin kapsamının genişletilmesi gerekli. Fazla mesai ücreti tüm mahkemeler ile Cumhuriyet Savcılığı Kalemleri, İcra Müdürlükleri, Yargıtay, Danıştay, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yüksek Seçim Kurulu ve Adalet Bakanlığı çalışanlarının tamamına verilmelidir. Yüzde 10 barajı mutlaka kaldırılmalıdır" dedi.
 
"MÜBAŞİRLER GİH SINIFINA GEÇİRİLMELİ"
Kamu kurumlarında görev yapan resmi kıyafetli tüm kamu görevlilerinin Genel İdare Hizmetler Sınıfında olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Yusuf Yazgan,  "Sadece Mübaşirler Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nda görev yapıyor. Mübaşirler, adliyelerde hemen hemen her işe koşturuyor. Mübaşirler biran önce hakları olan genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Bu konuda gerekli adımlar en kısa zamanda atılmalıdır" diye konuştu.
 
FAZLA MESAİLERİN GERİYE DÖNÜK ÖDENMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR
Genel Başkan Yusuf Yazganın talepleri üzerine Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek adalet çalışanlarına sevindirecek haber verdi. Adalet Bakanlığı olarak, tüm bakanlık çalışanlarının fazla mesaiden yararlanması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kenan İpek, fazla mesai ücretlerinin 11 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ödenmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. İpek, "Amacımız personelimizi mağdur etmemek. Fazla mesailerin geriye dönük ödenmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Mübaşirlerin de genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa bakanlık olarak yapacağız" dedi. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans