DUYURULAR
Adalet Bakanlığındaki Fazla Mesai Ücreti Düzenlemesi Yeniden Ele Alınmalı

Adalet Bakanlığındaki Fazla Mesai Ücreti Düzenlemesi Yeniden Ele Alınmalı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp ile yaptığı görüşmede, "Verildiği söylenilen ancak sadece kağıt üzerinde olan fazla mesai ücretleriyle ilgili düzenleme yeniden ele alınmalıdır" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, Ankara 6 Nolu Şube Başkanı İsmet Duran ve Ankara 12 Nolu Şube Başkanı Ayhan Kılıç ile birlikte Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp ile görüştü. 

Genel Başkan Yusuf Yazgan, görüşmede fazla mesai ücretleriyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen resmi yazıyı eleştirdi. Resmi yazıya göre fazla mesai ücretinden hiçbir adliye personelinin fazla mesai ücretinden yararlanamayacağını ileri süren Genel Başkan Yazgan,  "Ülke genelindeki tüm adliyelerde, Yargıtay, Danıştay, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yüksek Seçim Kurulu ve diğer birimlerde görevli personel fazla mesai yapmaktadır. Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir ücret istemiyoruz, biz adalet çalışanlarının haklarının, alın terinin karşılığını istiyoruz. Verildiği söylenilen bu mesaiden Türkiye genelinde yararlanabilecek personel yoktur. Tamamen kağıt üzerinde ve kamuoyunu kandırmaya yöneliktir. Örneğin İstanbul'da bir Ağır Ceza Mahkemesi duruşmasına sabah girip gece çıkan bir katip ve mübaşir, sürekli otopsi ve görevlere giden şoför,  ışıkların sönmediği her an teyakkuzda bulunan teknik personel, 7/24 görev yapan infaz çalışanları ve gece yarılarına kadar nöbet tutan adli personel mesai yaptıkları halde bu düzenlemeden yararlanamayacaklardır. Bu düzenlemenin en kısa sürede yeniden düzenlemesini istiyoruz" dedi. 

Bunun üzerine adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ürgüp, düzenlemenin tekrar ele alınabileceğini söyledi. Personelin hak ettiği ücreti almaları için gerekenin yapılacağını belirten Ürgüp, yeniden hazırlanacak bir düzenlemede genel yetkili sendika Büro Memur-Senin görüşleri alacaklarını açıkladı. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans