DUYURULAR
5.Dönem Toplu Sözleşme Süreci

5.Dönem Toplu Sözleşme Süreci


Büro hizmet kolunda tek yetkili sendika olarak 70 bini aşan üyemizden aldığımız güçle, mali-sosyal ve özlük haklarını artırmaya yönelik taleplerimizi içeren teklif paketini görüşmek üzere 3 Ağustos 2019 tarihinde 5. Dönem Toplu Sözleşme masasına oturduk.

Sosyal paydaş olarak amacımız, kamunun çalışma yaşamındaki omurgasını oluşturan büro hizmet kolu çalışanlarının yükünü hafifletmek, hukuklarını korumak, hakkaniyetten ve eşitlikten uzak mali-sosyal ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlamaktır.

2020-2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşme masasına, teşkilatımızın talepleri doğrultusunda Büro Hizmet Kolu çalışanları adına 96 maddelik teklifimiz ile oturduk.

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hizmet kolumuza bağlı kurum yetkilileri ile yaptığımız istişareler, başkanlar kurulu toplantılarımızdan çıkan sonucu ve teşkilatımızdan gelen talepleri teklif olarak masaya sunduk.

Yapılan müzakereler sonucunda Kamu İşveren Heyeti’nin onur kırıcı davranış ve tutumlarına karşılık Büro Memur-Sen olarak hiçbir anlaşmaya tutanağa imza atmadık. Kamu İşveren Heyetinin imzalanamadığını söylediği toplantı tutanağını heyete sunmadı, niçin tespit tutanağı tuttuğunu da açıklamadı

Hakem Heyetine uzlaşılan ve uzlaşılmayan bütün teklifleri ayrıca Büro Memur-Sen olarak tek taraflı sunduk. Hakem Heyeti de uzlaşılan maddeleri sunmamıza rağmen masada varılan uzlaşmaları yok saydı ve noterlik görevini yerine getirdi.

Sürecin sonunda, yüksek irade ve kararlılıkla yürüttüğümüz müzakerelerden, olumlu bir netice çıkma imkan ve ihtimalinin kalmadığını gördüğümüzden, Kamu Hakem Kurulu’na gittik. Hakem Kurulunun taleplerimize, BAĞIMSIZ, ADİL ve TARAFSIZ davranıp SAĞDUYULU bir karar veremeyeceklerini gördüğümüzden, Büro-Memur-Sen yönetim kurulu olarak Hakem Heyetine ‘de hak ettikleri şekilde gereken tepki layıkıyla verilerek görüşmeler sona erdirilmiştir.

5. Dönem Toplu Sözleşme Tekliflerimiz için TIKLAYINIZ…

Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna Başvurduğumuz 56 Madde için TIKLAYINIZ…

Kamu Görevlileri Hakem Kurlundan Çıkan ve Resmi Gazete Yayınlan Maddeler için TIKLAYINIZ…

 

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans