DUYURULAR
4’üncü Dönem Toplu Sözleşme İmzalandı

4’üncü Dönem Toplu Sözleşme İmzalandı


​4'üncü Dönem Toplu Sözleşme Büro Memur-Sen’in yeni kazanımlarıyla sonuçlandı. Büro Memur-Sen hizmet kolunda yeni kazanımlara imza attı.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu ve genele yönelik tekliflerin ele alındığı Toplu Sözleşme süreci önemli kazanımlarla hayata geçti. 1 Ağustos tarihinde başlayan toplu sözleşmede diklenmeden ve dik duruşundan taviz vermeyen Büro Memur-Sen masaya taşıdığı tekliflerin tamamında ısrarcı oldu. Hatırlanacağı gibi; toplu sözleşmeye hazırlık sürecinde ve süreç içerisinde Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerinin yararına olmayan hiçbir toplu sözleşmeye imza atmayacağız” duyurusu yapmıştı. Bu duruşunu masada da devam ettiren Büro Memur-Sen, toplu sözleşmeyi 21 günlük yoğun bir sürecin sonunda uzlaşmayla sonuçlandırdı. Yürütülen uzun soluklu çalışmalar, günlerce süren müzakereler sonucunda Büro Memur-Sen, 30 yeni kazanıma imza atarak toplu sözleşmede önemli bir başarı sağladı.

EN DÜŞÜK DEVLET MEMURU AYLIĞI; 2019 YILI TEMMUZ AYINDA 2.827 TL OLACAK

Uzun soluklu müzakereler sonucunda kamu görevlilerinin maaşlarına yapılacak zam; 2018 yılı için %4+%3,5’tir. 2019 için ise %4+%5’tir. Bu çerçevede, 2018 yılı kümülatif zam oranı %7.64,  2019 yılı kümülatif zam oranı %9,20’dir. İki yıllık kümülatif zam oranı ise %17.54’tür. Bu oranlar çerçevesinde, (13.derecenin 1.kademesindeki bekar hizmetlinin), halen 2.405 TL olan en düşük devlet memuru aylığı; 2019 yılı temmuz ayında maaşı 2.827 TL olacaktır. Böylece toplamda maaşında 422 TL artış sağlanacaktır.

AMACIMIZ EMEK VE EKMEK DENGESİNİ SAĞLAMAKTIR

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, 4. Dönem Toplu Sözleşmenin, üyelerimize, kamu görevlilerimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme sürecinin başarıyla sonuçlandırıldığını ifade eden Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin sorunlarını yakından ele aldık. Gittiğimiz bütün illerde yaptığımız görüşmeler sonucunda alanın sorunlarını masaya taşıdık ve müzakereye açtık. Büro Memur-Sen olarak, en büyük mücadelemiz, emek ve ekmek dengesinin sağlanması yönünde olmuştur. Bunun için gece gündüz demeden, yeri geldiğinde bakanlıkta ve sendikamızda sabahlara kadar çalıştık. Çünkü üyelerimizin ve kamu görevlilerimizin sorunlarını kendi sorunumuz olarak kabul ettik” dedi.

ÖNCE ÜLKEMİZ DİYEN ERDEMLİ BİR TEŞKİLATIN MENSUPLARIYIZ

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Yanbaz,  “Ülkemizin mevcut durumu ve geride kalan zor süreçleri göz önünde bulundurulduğunda elde ettiğimiz bu kazanımların değeri çok daha önem kazanmıştır. Çünkü biz önce ülkemiz ve milletimiz diyen erdemli bir teşkilatın mensuplarıyız” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Masaya taşınan ve müzakere edilen sorunların tamamının çözüme kavuşması için büyük bir mücadele verdiklerinin altını çizen Yanbaz, “4. Dönem Toplu Sözleşme sürecindeki gelişmeler ve ilk teklifin üzerine alınan zam oranı dikkatle incelendiğinde Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in başarısı ortadadır. Hizmet kolumuza yönelik elde ettiğimiz kazanımlar önemli bir sendikacılık başarısıdır. Bu bizlere yeni kazanımların da önünü açmıştır. Güçlü Büro Memur-Sen ailesi olarak, kamu görevlilerimizin hali hazırda olan sorunlarının tamamını çözüme kavuşturuncaya kadar yorulmayacağız, durmayacağız ve mücadele edeceğiz. Hep birlikte yeni kazanımları hayata geçireceğiz” diye konuştu.

4. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME MUTABAKAT METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans