DUYURULAR
4/C’lilerin 4/B Kadrosuna Alınmasıyla İlgili KHK Yayımlandı

4/C’lilerin 4/B Kadrosuna Alınmasıyla İlgili KHK Yayımlandı


Büro Memur-Sen’in 4/C’lilere kadro mücadelesi kazanımla sonuçlandı. 4/C’lilerin 4/B’ye geçişiyle ilgili Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete’de yayımlandı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kazanımların adresi Büro Memur-Sen olarak bir kazanıma daha imza atmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Kazandığı dava ile 4/C’lilerin sendikalara üye olabilmelerinin yolu açan Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, 4/C’lilerin kadro mücadelesini de kazandı.

Büro Memur-Sen’in KPDK’da, toplu sözleşmede ve bakanlıklarda yaptığı görüşmelerde sürekli gündemde tuttuğu 4/C’lilere kadro talebiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmış, 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmasıyla ilgili 696 Sayılı KHK yayımlandı. KHK’nın 17 ve 18’inci maddelerine göre 4/C’li personel çalıştıran kurumlar 90 gün içinde geçiş işlemlerini biriktirecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen, hakların nasıl elde edileceğini, sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağını bir kez daha ortaya koymuştur. Kimse 4/C’lileri tanımazken 4/C’lileri kamuoyuna biz tanıttık. Açtığımız dava ile 4/C’lilerin sendikalara üye olabilmelerini sağladık. Özlük ve mali haklarının geliştirilmesi için mücadele ettiğimiz 4/C’lilerin tüm sorunlarının çözümünün kadrodan geçtiğini sürekli vurguladık. Toplu sözleşme görüşmelerinde ana gündem maddelerimizin biri 4/C’lilere kadro oldu. Bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde, basın açıklamalarımızda 4/C’lilerin haklarını haykırdık. Çok şükür verdiğimiz mücadele kazanımla sonuçlandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağı müjdesini verdi. Bu müjdenin ardından bu günde 4/C’li personelin 4/B’ye geçişi ile ilgili KHK yayımlandı. Tüm 4/C’li kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Kazanımların adresi Büro Memur-Sen olarak bir kazanıma daha imza atmanın onurunu yaşıyoruz. Bundan sonra da kamu görevlilerimizin tüm hakları için mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

KHK’YA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans