DUYURULAR
4/C’lilerden Büro Memur-Sen’e Teşekkür

4/C’lilerden Büro Memur-Sen’e Teşekkür


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağını söylemesinin ardından Türkiye İstatistik Kurumu’ndaki (TÜİK) 4/C’liler Büro Memur-Sen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Her zaman hakkı ve adaleti haykırdık. Mücadelemiz kazanımla sonuçlandı. İşte Büro Memur-Sen farkı budur. Bundan sonra da fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Açtığı dava ile 4/C’lilerin sendikalara üye olmasını sağlayan Büro Memur-Sen, 4/C’lilerin kadro mücadelesini de kazandı. Büro Memur-Sen’in girişimleri sonuç verdi ve geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları kamuda sevinçle karşılandı.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından TÜİK’teki 4/C’liler, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büro Memur-Sen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ile bir araya gelen 4/C’liler, Yanbaz ve yönetimine verdikleri mücadele için teşekkür etti.

Ziyaret için 4/C’lilere teşekkür eden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, 4/C sorununun çözüme kavuşmasından ötürü mutlu olduklarını belirtti. Büro Memur-Sen olarak her zaman hakkı ve adaleti haykırdıklarını kaydeden Yanbaz, “Yaptığımız tüm görüşmelerde, katıldığımız tüm toplantılarda 4/C’lilerin sorunlarını gündeme getirdik. 4/C’lilerin mali, özlük ve sosyal haklarının yetersiz olduğunu vurguladık. Çok şükür verdiğimiz mücadele kazanımla sonuçlandı. 4/C’liler 4/B kadrosuna alınarak haklarına kavuşacaklar. 4/C’liler artık evlerine gülen yüz ile gidecekler. Bu kazanımla Büro Memur-Sen farkını bir kez daha ortaya koymuştur. Her zaman dediğimiz gibi Büro Memur-Sen kazanımların sendikasıdır. Bundan sonra da yeni kazanımlara imza atarak fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Görüşmenin sonunda 4/C’liler adına Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ünal, Genel Başkan Yanbaz’a çiçek takdim etti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans