" /> 4/C’LİLER İLE SORUNLARI KONUŞTUK | BÜRO MEMUR-SEN BÜRO MEMURLARI SENDİKASI "/>
DUYURULAR
4/C’LİLER İLE SORUNLARI KONUŞTUK

4/C’LİLER İLE SORUNLARI KONUŞTUK


g height="101" width="152" alt="" src="/Files/Image/subelerden haberler/bursa/4c_top_16subat11_1w.jpg" />

Bursa Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mahmut Baştuğ, Basın Yayım ve Halkla İlişkiler Şube Sekreteri Arzu Arslan Gonca, Eğitim ve Sosyal İşler Şube Sekreteri Caner Yılmaz , Şube Mevzuat ve Toplu GÖrüşme Sekreteri Halil Beyaz, TüİK İşyeri Temsilcisi Muhammet Şahin  ve TüİK Bursa  BÖlge Müdürlüğü personeli ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan 4/C personel ile  bilgilendirme ve  sorunlar ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.Toplantıda :

4/C’li çalışanların sorunlarını sona erdirmek için sendikamızın yapmış olduğu  gÖrüşmeler çalışanlara aktarıldı. Kendileri ile ilgili sorunların kurum idarecilerinden İnsan Kaynakları Daire Başkanı Sayın Rasık Altı’ya, Kurum Başkanı Sayın A. Ömer Toprak ve Yardımcısı Sayın Musa Yılmaz’a, Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz ve Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan Ala’ya  detaylı olarak Genel Başkanımız Sayın Yusuf YAZGAN  ve yÖnetimi tarafından iletildiği ve Sayın Genel Başkanımızın konunun takipçisi olduğu, kamuda 4/A -4/B 4/C gibi ayrımlara son verilmesinin gerekliliğini, ilgili mercilere ilettiği ve  sendikamızın sonuna kadar TüİK çalışanın arkasında olduğu 4/ C çalışanlara aktarıldı.Büro Memur- Sen Olağan Genel Kurulu Öncesinde 4/C ile ilgili Bursa Şube Başkanlığımızca kurumsal bazda  diğer bÖlgelerde ve merkezde çalışan 4/C li personel ile iletişime geçilerek onların sorunlarında  dinleyerek,  genel bir rapor hazırladığımız  çalışanlara iletilmiştir. 

Son kez dosya üzerinde yÖnetim kurulu üyeleri, TüİK işyeri temsilcisi ve TüİK Bursa BÖlge Müdürlüğü 4/C çalışanları ile gÖrüşülerek kendilerinin iletmek istediği sorun ve çÖzüm Önerileri sunulacak rapora eklenerek,  Genel Başkanımız Sayın YAZGAN’a iletilmek üzere hazır hale getirilmiştir. Sendikamızın bu konuya karşı olan duyarlılığını bir kez daha gÖzler Önüne serilerek çalışanlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. 

Sendikamızın 4/C’ li çalışanların sendikalara üye olabilmesi için açılan  davanın kazanılması ile başlayan süreç ile 4/C’li çalışanların artık memur olarak gÖrüldüğünü  4/C’li personelin daimi  kadroya geçirilene kadar  sendikamızın bıkmadan usanmadan çalışacağı  hep beraber gÖnül ve  güç birliği yaparak sendikamıza güvenmeleri ve destek vermeleri vurgulanmıştır.  Sendikamıza yeni katılımlar sağlanmıştır. 

Son derece verimli geçen toplantıda TüİK Bursa BÖlge Müdürlüğü çalışanlarının tüm sorularına cevap verilirken sendikamızın hizmetlerini ve 4/C konusunda elde ettiği başarıların detaylarını Öğrenme imkânı bulun personelin memnuniyetlerini ifade etmişlerdir. İyi dilek ve temennilerle toplantı sonlandırılmıştır.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans