DUYURULAR
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun


Bağımsızlık mücadelemizin en önemli adımlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü kutlu olsun.

Ağustos ayı, milletimiz için zafer ayıdır. Malazgirt, Kosova ve Mohaç zaferleri hep bu ayda kazanılmıştır. Bu ayda kazanılan 30 Ağustos Zaferi ise milletimizin yeniden dirilişidir.
 
30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı, şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımıza gÖz dikenlere, bir milletin geleceğine ipotek koymak isteyenlere karşı verilmiş onurlu bir cevap, bağımsızlığa atılan en Önemli adım niteliğindedir.
 
30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dÖnemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, Vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Bu zafer, millet ordu bütünleşmesiyle verilen varoluş mücadelesini nihai başarıya ulaştırırken, İstiklal Savaşı’nın temel hedefi olan millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu da açmıştır.
 
30 Ağustos Zaferi, bir ve beraber olunduğunda ne tür zorlukların aşılabileceğinin en güzel Örneklerinden biridir. çanakkale’de gÖrdüğümüz milli mücadele ruhu, Büyük Taarruz’da da ortaya çıkmış, bu destanın oluşmasında en Önemli rolü oynamıştır. 
 
Yıllar Öncesinde olduğu gibi bu gün de gücünü dış güçlerden alan karanlık odaklar, ülkemiz üzerinde kirli oyunlar planlamakta, bin yıllık kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak istemektedir. Bugün içinde bulunduğumuz zorlukları aşmak için yapılması gereken Milli Mücadelede, Büyük Taarruz’da olduğu gibi birlik ve beraberliğimize giden yollarda kilit taşlarını sağlamlaştırmak, bunu bozmaya çalışanlara karşı güç birliği yapmaktır. Bağımsızlığımızı ve Özgürlüğümüzün mimarı olan atalarımız gibi farklılıklarımızı çatışma ve gerginliklerin nedeni olarak değil milletimizi zenginleştiren, bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren unsurlar olarak gÖrerek hareket etmeliyiz. Batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine kadar tüm ülke olarak enerjimizi daha müreffeh, daha demokratik, daha kalkınmış bir Türkiye için harcamalıyız. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Büro Memur-Sen olarak üyelerimizin ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar diliyoruz.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans