DUYURULAR
24 NOLU KASTAMONU ŞUBE 3. OLAĞAN GENEL KONGRESİ YAPILDI

24 NOLU KASTAMONU ŞUBE 3. OLAĞAN GENEL KONGRESİ YAPILDI


Büro Memur-Sen Kastamonu Şube Başkanı Turgay çiloğlu Başkanlığında Asil YÖnetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Ruhi Temür, Ahmet Kemaloğlu, Özkan KÖmleksiz, Recep Başkaya, Ali Okçu, İsa Ayna.
Büro Memur-Senin 24 Nolu Kastamonu Şubesi 3. Olağan Kongresi’ni Cumartesi Günü Katsoda yaptı. Mevcut Başkan Turgay çiloğlu Büro Memur-Sen Kastamonu Şube Başkanlığı’na güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Murat Sipahi’nin yaptığı kongrede konuşan Başkan Turgay çiloğlu, “Memur-Sen’imiz 1995 yılında Şair Yazar Mehmet Akif İnan’ın Öncülüğünde başlayan sendikal mücadelesine, doğru yerde durarak, doğru zeminleri kullanarak ve doğru zamanlama yaparak devam etmiş. Demokratikleşme, Özgürleşme, emeği yüceltme, ekmeği büyütme mücadelesinin 15. yılında 400 bin kamu gÖrevlisiyle kutlu yolculuğuna devam etmektedir. Memur-Sen’in yetkili sendika olarak katıldığı 2010 toplu gÖrüşme masasından toplu sÖzleşme çıkardık. Bu bağlamda 2011 yılında kamu gÖrevlilerinin maaşlarında 4+4 zam, 80 TL ek Ödeme, 20+20 aile yardımı, sendika üyesi olanlara üç ayda bir 45 TL olmak üzere yılsonu itibariyle toplamda maaşlarda % 18’lik bir artış olacaktır. Memur-Sen Masadan ve imzadan kaçmadı sadece üyelerini düşündü ve sonuna kadar pazarlık yaptı. Bu da son dokuz yılın en iyi kazanımı olmuştur.” Dediçiloğlu, “Büro Memur-Sen, büro hizmet kolundaki çalışanların her türlü ekonomik ve sosyal haklarında, azami iyileştirmenin sağlanması için Fatih Uğurlu Önderliğinde 1995 yılında kurulmuş, pusulası Özgürlük, rotası ise hep hizmet olmuştur. Sendikamız üye sayısını 2002 yılında 2 binlere, 2005 yılında 7 binlere, 2007 yılında 14 Binlere ve 2010 yılında da 18 binlere taşıyarak hızlı onurlu ve istikrarlı yükselişi ile Büro çalışanları açısından bir hak arama platformu olmuştur. Daha çÖzülecek çok sorunumuz var. Bu sorunları birlik ve güç olmazsak asla çÖzemeyiz. Başkası da gelip bizim yerimize çÖzmez. Unutmayalım ki güç birlikteliktir. İlimizde yaşanan sorunlarımızdan birisi olan Kurumlardaki Personel Servisi eksikliğini çÖzmek istiyoruz. 61 yılında çıkan ve 49 yıllık değişmeyen taşıt kanunun değişmesini istiyoruz. Bu Kanunda belediye sınırları içersinde olan kurumlara servis verilemez diyor, ama belediye sınırları içersinde bazı kurumlarda servis var. Bu haksızlığı da giderene kadar çalışıp çaba sar edeceğiz. Bugün kongremize gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve misafirlerimize de Büro Memur-Sen adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Büro Memur-Sen Kastamonu Şubesi 3.Olağan Kongresi’ne Büro Memur-Sen Genel Başkan Yusuf Yazgan ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Basın Yayım ve Halkla İlişkiler Sekreteri Abdulvahit Ergün, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, Halkın Sesi Partisi Merkez İlçe Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu,Siyasi parti temsilcileri ve YÖnetim Kurulu üyeleri, İşyeri Temsilcileri ve çok sayıda üyemiz katıldı.Genel Başkan Yazgan kongrede bir konuşma yaptı.Büro Memur-Sen’e hizmet eden ve yaptıkları çalışmaları ile destek veren Eski Memur-Sen İl Başkanı Turgut Yılmaz’a ve yine emeği geçen Meliha Taş ve Recep Tokalıoğlu’na Musa Sıvacıoğlu ve Yusuf Yazgan tarafından birer plaket verildi.

Büro Memur-Sen Kastamonu Şube Başkanı Turgay çiloğlu Başkanlığında Asil YÖnetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Ruhi Temür, Ahmet Kemaloğlu, Özkan KÖmleksiz, Recep Başkaya, Ali Okçu, İsa Ayna.

Denetim Kurulu Asil: Mehmet Kemal Kırmızıoğlu, Cemil Özcan, Fatih Emirsatı

Disiplin Kurulu Asil: Murat Akgün, Ali Taşçı, Özay Dernek

Genel Merkez Genel Kurul üyesi: Turgay çiloğlu, Mehmet Ruhi Temür, Ahmet Kemaloğlu, Salim Aşcıoğlu, Recep Başkaya


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans