DUYURULAR
16. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

16. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ


Büro Memur- Sen 3. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı ve 16. Başkanlar Kurulu Toplantısı 21-24 Aralık tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıda Kamu Görevlilerinin durumları değerlendirildi. Önümüzdeki dönemde yapılması tasarlanan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu. Toplantı sonrasında bir sonuç bildirisi yayımlandı.

Büro Memur- Sen 16.Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda şu kararlar alındı:

 

 1. Tüm kurumlarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile kurumda görev yapan personelden gerekli şartları taşıyanların uzman kadrolarına atanmaları için özel sınav açılmalı,  kamu görevlilerine kendi kurumlarında kariyer yapabilme imkânı sağlanmalıdır.
 2. Tüm kamu görevlilerinin ek göstergeleri yeniden belirlenmeli, 3600 Ek Göstergeden yararlanacakların kapsamı genişletilmelidir.
 3. Kamuda görev yapan personele kılık kıyafet özgürlüğü getirilmelidir.
 4. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş sürecinde ortaya çıkan problemler  giderilmelidir.
 5. Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılarak bu sınıfta görev yapan personel öğrenimlerine uygun kadrolara  veya genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmelidir.
 6. Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan Sivil Memurların çalışma şartları iyileştirilmelidir. 
 7. Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli statüde görev yapan personel kadroya geçirilmelidir.
 8. Kamu personeline uygulanan  Mobbing’in ortadan kaldırılmasına yönelik tedbir alınmalıdır.
 9. Kamu görevlilerinin maaşlarına uygulanan gelir vergisi dilimleri yükseltilmeli veya gelir vergisi oranı %15 olarak sabitlenmelidir.
 10. Kamu görevlilerinin eş durumu ve sağlık sebebiyle yer değişikliği talepleri en kısa sürede yerine getirilmelidir.
 11. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet kolunda yer almalıdır.
 12. 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununda Toplu Sözleşme görüşmelerinde tarafların eşitliği prensibinin sağlanmasına yönelik gerekli düzenlemeler  yapılmalıdır. Bu bağlamda Kamu Görevlilerine toplu sözleşme ve grev hakkının tanınması sağlanmalıdır.
 13. Kamu görevlilerinin maaşlarında enflasyon sebebiyle oluşan kayıplar telafi edilmeli, maaşlar refah payını da kapsayacak şekilde yeniden belirlenmelidir.
 14. Kamu kurum ve kuruluşlarının yeniden yapılandırılmaları veya özelleştirilmeleri halinde personelin aynı hizmet kolundaki kurum ve kuruluşlara naklinin  yapılması sağlanmalıdır. 
 15. Kamu kurum ve kuruluşlarının idari kadrolarına yapılacak atamalarda kurumda görev yapan personele öncelik verilmelidir.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans