DUYURULAR
15 Temmuz’un Nöbetçisi, 16 Nisan’ın ‘Evet’çisiyiz

15 Temmuz’un Nöbetçisi, 16 Nisan’ın ‘Evet’çisiyiz


“Memur-Sen’e Davet Tercihimiz Evet” buluşmalarının ilk ayağı Muğla’da büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “15 Temmuz'un nöbetçisi, 16 Nisan'ın 'Evet'çisiyiz. Çünkü biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz” dedi. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan ise “Birleri, on binlere, yüzbinlere, 1 milyonlara taşıdık. Bu yolda emeği geçen tüm öncülerimizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

“Memur-Sen’e Davet Tercihimiz Evet” buluşmalarının ilk ayağı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Bekir Turhan’ın katılımıyla Muğla’da yapıldı. “1 Milyon 111 Bin üye” hedefi ve referandumda “Evet” tercihiyle Muğla’da alanlara inen Ali Yalçın ve beraberindekiler Muğla’da büyük coşkuyla karşılandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde bir konuşma gerçekleştiren Yalçın, Muğla'nın 15 Temmuz'da çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini söyleyerek, "Biz de bu amaçla destansı şehir Muğla'dan bu hareketi başlattık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına tuzağı Muğla'dan kurmaya çalıştıklarında isyanı ve itirazı yükselten Muğla'da böyle bir kampanyayı başlatmaktan memnuniyet duyuyorum" dedi.

BU KONU MİLLET VE MEMLEKET MESELESİDİR

Şu ana kadar siyaset konusunda hassasiyetlerini ifade ettiklerini ve asla adres ifade etmediklerini belirten Yalçın, referandum konusunun siyasi parti tekelinde olan bir konu olmadığını vurguladı. Anayasa konusunun bütün sivil toplumu ilgilendiren bir konu olduğunu belirten Yalçın, "Onun için bunu iktidar partisi, muhalefet partisiyle sınırlayarak 'ya oradansın ya buradansın' yaklaşımıyla insanları farklı kulvarlara çekme yarışı olarak görenler hata ediyor. Bu konu millet ve memleket meselesidir" diye konuştu.

İSTİKRAR ŞART

İstikrarın yakalanamadığı takdirde Türkiye'nin bu coğrafyada ayakta kalma şansının zayıflayacağını kaydeden Yalçın, “Bütün kumpasların, tuzakların Türkiye'nin üzerine yürüdüğünü dile getirdi. Suriye'de bütün dünyanın operasyon yaptığını dile getiren Yalçın, "Oradaki çeşitli terör örgütlerine havale ettikleri bir kavgayla 5 milyon insan evinden, yurdundan edildi. Bunun 3 milyonu Türkiye'de. Suriye'nin ne olacağı konusunda henüz netlik yok. Her zaman patlamaya hazır bir bomba gibi" şeklinde konuştu.

KOALİSYONLARDAN BAŞARI ÇIKMADI, ÇIKMAZ

Yalçın, Türkiye'nin istikrarsızlığı kaldırmayacağını ve parlamenter sistemle başarıyı yakalayamayacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: "93 yıllık Cumhuriyet, 66. hükümet. İstikrarsızlığın yoğun olduğu 38 yıl içinde 37 hükümet var. Bu hikâyeden başarı çıkmaz. Türkiye'nin toparlandığı, milletle bütünleştiği dönemleri ancak parmakla gösterirsiniz. Biz dünyanın üçte bir coğrafyasını idare etmiş bir medeniyetin çocuklarıyız. Bu medeniyetlerin de 5 önemli şehri var. Kudüs, Kahire, Şam, Bağdat ve İstanbul. Bu şehirlerden dördü düştü ve sadece İstanbul kaldı. Biz bu ülkenin entelektüel gücü olarak her zaman bunların karşısına çıktık. Memur-Sen olarak biz şimdiye kadar duruşumuzdan, yürüyüşümüzden asla sapmadık. Ödenecek bir bedel varsa bunu da öderiz dedik."

MUĞLA'DA CUMHURBAŞKANI KATLEDİLMEYE ÇALIŞILDI

15 Temmuz'da ülkenin kendi silahlarının, mermilerinin, tanklarının kendi milletinin üzerine sürüldüğünü hatırlatan Yalçın, "Pensilvanya'nın Fetenyahusu Muğla'da bu ülkenin Cumhurbaşkanını katletmeye çalıştı. Bu ülkeye en büyük ihaneti gösterdiklerinde Memur-Sen, 23.30 itibarıyla açıklama yapıp, 'millet iradesinin yanında, demokrasinin yanında darbenin sonuna kadar karşısındayız.' dedi. Tüm üyelerimizle meydanlara indik" diye konuştu.

15 TEMMUZ’UN NÖBETÇİSİ, 16 NİSAN’IN EVETÇİSİYİZ

Türkiye'nin bir daha darbelere maruz kalmamasını, yoluna emin adımlarla yürümesini istediklerini vurgulayan Yalçın, "15 Temmuz'un nöbetçisi 16 Nisan'ın 'Evet'çisiyiz. Bunu net olarak ifade ediyorum. Çünkü biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz bu ülkede sabah kalkıp akşama hükümet değişikliği, pazarlıklarla yoğrulan, fırlayan, inen, yükselen borsa ve dolarlar istemiyoruz. Bu ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz" dedi.

EVET DİYECEĞİZ VE UMUDU BÜYÜTECEĞİZ

Yalçın, 16 Nisan'ın mutlaka iyi analiz edilmesi gerektiğini, hiç kimsenin tekfir edilmemesi gerektiğini belirterek, "Hayır"ı da "Evet"i de söyleyenin bu ülkenin vatandaşı olduğunu söyledi. Ülkenin istikrarına ve yarınlarına yatırım yapacaklarını anlatan Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Evet diyeceğiz ve umudu büyüteceğiz. Her ne kadar sorunlarımız fazla olsa da umudumuz sorunlarımızdan çok daha fazla. Memur-Sen ailesi olarak tarihe karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımımızı 16 Nisan'da yapmış olacağız. Bunu yapmak için yola revan olduk. Bu ülkenin yaşadığı travmayı, bu ülkeye yaşatılan türbülansı görmeyenler 'Evet'in kıymetini bilmeyenlerdir. Onun için 'Evet'in kıymetini bilenleri bu anlamda ter dökmeye davet ediyorum."

ÖZTÜRK: BEN DE MEMUR-SEN’İN BİR FERDİYİM

Tarihi bir sürece tanıklık edildiğini belirten Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “Böyle bir süreçte kenetlenerek hareket etmeli ve hainlere fırsat vermemeliyiz. Ben de Memur-Sen'in bir ferdiyim. Muğla'da Memur-Sen ailesine elimizden gelen desteği verdik. Memur-Sen'in buralara gelmesini çok olumu buluyorum. Verilen emekleri çok değerli görüyorum. Genel Başkan Ali Yalçın'ın ilk hareket noktası olarak Muğla'yı belirlemesini çok anlamlı buluyorum” diye konuştu.

TURHAN: AKİF İNAN’IN MÜJDELEDİĞİ BAHARI YAŞIYORUZ

Akif İnan’ın dizelerinden okuyarak sözlerine başlayan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Memur-Sen’in “Bütün giysileri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri” diyerek yola çıktığını hatırlatarak, “Memur-Sen, Daima insanlığın safında yer alan bir erdemliler hareketidir. Hamdolsun bugün Akif İnan'ın müjdelediği baharı yaşıyoruz. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak bugünlere geldik. Birleri, on binlere, yüzbinlere, 1 milyonlara taşıdık. Bu yolda emeği geçen tüm öncülerimizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

UÇAK: BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİNİN ATEŞİNİ MUĞLA’DA YAKMAKTAN ONUR DUYUYORUZ

Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Önder Uçak ise, “Destan yazan sivil toplum kuruluşumuzun öncülerini, saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz destanında direniş ateşinin yakıldığı yerdir Muğla. Büyük Türkiye idealinin ateşini Muğla'da bir daha yakmaktan onur duyuyoruz. Siz değerli teşkilatıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

METE: HAİNLER CUMHURBAŞKANIMIZI MUĞLA’DA HEDEF ALMAK İSTEMİŞTİ

Kampanya startının Muğla’da verilmesini değerli gördüğünü kaydeden Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Cumhurbaşkanımız, ülkemizi iç savaşa sürüklemek isteyen hainler tarafından Marmaris'te hedef alınmak istenmişti. Cumhurbaşkanımız ise, halkı sokağa buradan davet etmiş ve işgal hareketi bastırılmıştı. Şükürler olsun Muğla, böyle bir direniş ile dirilişe öncülük etti” şeklinde konuştu.

Yalçın daha sonra Bekir Turhan ile birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar’ı ziyaret etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans