DUYURULAR
​Talepler Müsteşar İnce’ye İletildi

​Talepler Müsteşar İnce’ye İletildi


​Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ile görüştü. Kamu görevlilerinin sorunlarını Müsteşar İnce’ye ileten Genel Başkan Yanbaz, özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü’nde açılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı üzerinde durdu. Yanbaz, “14 yıldır açılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı en kısa sürede açılmalıdır. Kamu görevlilerinin yükselmesindeki engeller kaldırılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ile birlikte İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ile makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlarda çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Müsteşar Muhterem İnce’ye iletti.

FAZLA MESAİ ÜCRETİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA DEVAM ETMELİ

Genel Başkan Yanbaz, yeni kimlik kartları nedeniyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine bakanlar kurulu kararı ile fazla mesai ücreti ödendiğini hatırlattı. Kimlik dağıtımının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine dikkat çeken Vecdi Yanbaz, fazla mesai ücreti ödemesi uygulamasının önümüzdeki yılda yapılması gerektiğini vurguladı. Yanbaz, bu konuda gerekli çalışmaların en kısa sürede yapılmasını istedi.

İçişleri Bakanlığı’nda önümüzdeki yıl görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasını talep eden Yanbaz, “Ehliyet ve pasaport işlemlerini yürütecek olan nüfus müdürlüklerinde görevli tüm personele iş riski tazminatı ödenmelidir. Bakanlıktaki özel hizmet tazminatları arttırılmalıdır. İçişleri Bakanlığı taşra uzmanlığı kadrosu oluşturularak kurum içerisinden atama yapılmalıdır. Bazı illerimizde nüfus oldukça yoğun. İş ve işlemlerin daha hızlı ilerlemesi için nüfusun yoğun olduğu yerlerde il müdür yardımcılığı kadroları oluşturulmalıdır. Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlıklarındaki personele ise sosyal denge tazminatının ödenmelidir” dedi.

SINAV EN KISA SÜREDE AÇILMALI

Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki sivil memurların sorun ve taleplerine değinen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, özellikle açılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı üzerinde durdu. Genel Müdürlükte 14 yıldır sınav açılmadığına dikkat çeken Genel Başkan Yanbaz, bunun haksızlık olduğunun altını çizdi. Yanbaz, “Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı en kısa sürede açılmalı, kamu görevlilerimizin yükselmesindeki engeller kaldırılmalıdır” diye konuştu.

Sivil memurlara mali ve özlük haklarının verilmesi konusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na uyulması gerektiğini kaydeden Vecdi Yanbaz, sivil memurların taleplerini “Teknisyen yardımcılarına, görev tanımında yer alanlar dışında herhangi bir görev verilmemelidir. Teknisyen ve teknisyen yardımcılarının geçici görevlendirmeleri son bulmalıdır. Yardımcı hizmetler sınıfındaki personele ek gösterge verilmelidir” şeklinde sıraladı.

İLGİLİ BİRİMLERLE GÖRÜŞÜLECEK

Görüşmeden memnun olduğunu ifade eden İçişleri Bakanlığı Müsteşarı İnce, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri için elinden geleni yapacağını belirtti. Müsteşar Muhterem İnce, kamu görevlilerinin en iyi şartlarda görev yapmasının vatandaşa verilen hizmetin kalitesini arttıracağını kaydetti. Kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini yakından takip edeceğini bildiren İnce, özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının en kısa sürede açılması için ilgili birimlerle görüşeceğini açıkladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans